Pamiętacie ten wyjątkowy poniedziałek z końca września, kiedy to w Polsce pojawiła się aktualizacja do Androida 4.1.1 Jelly Bean dla Samsungów Galaxy S III? Ja tak. Wtedy to Polska była pierwszym krajem, gdzie Samsung udostępnił aktualizację do najnowszej wersji systemu. Z ostatnich informacji wynika, że na horyzoncie jest już nowe oprogramowanie z Androidem 4.1.2, które już wkrótce zostanie udostępnione.

Po kilku dniach obcowania ze smartfonem Galaxy S III i zainstalowanym na nim Androidem 4.1.1 Jelly Bean, ogólne podniecenie i satysfakcja powoli uchodziły. Wszystko to za sprawą pojawiających się błędów i problemów z szybkością działania systemu, których nie zauważyłem we wcześniejszej wersji.

Ja sam doświadczyłem (i nadal doświadczam) problemu z otwieraniem klawiatury numerycznej czy książki z kontaktami. Nawet przy wyczyszczonej pamięci, od kliknięcia w ikonę do otwarcia mijało około 4-5 sekund. Nie są to rzeczy wyssane z palca – wystarczy przejrzeć popularne fora, by przekonać się, że inni użytkownicy też mają z tym problem.

Jak donosi strona www.tgspot.co.il, Android Jelly Bean oznaczony numerem 4.1.2 dla Samsunga Galaxy S III jest już prawie gotowy. Zgodnie ze wcześniejszymi informacjami, aktualizacja ma pojawić się w grudniu i wprowadzi kilka nowych funkcji, znanych przede wszystkim z Samsunga Galaxy Note II.

Jedną z nich będzie Multi-window, funkcja która umożliwia podzielenie ekranu i wyświetlenie na nim dwóch aplikacji jednocześnie. Oprócz tego ma poprawić się stabilność i szybkość działania systemu. Jak będzie w rzeczywistości? Mam nadzieję, że już niedługo się przekonamy.

źródło: sammobile.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 replies on “Android 4.1.2 dla Galaxy S III już prawie gotowy”

 • zbys
  19 listopada 2012 at 20:50

  Witam.
  Długo zastanawiałem się nad zabraniem głosu nad aktualizacją anta do JB 4.1.1 dla S3. Po jednym dniu zachwytu czar prysł. Zacznę od baterii której czas żywotności skrócił się o 25% straszny spadek jak widać system jest bardzo energożerny. O ile powyższy problem jest do zniesienia to następne nie do zaakceptowania w takim flagowcu jak Samsung Galaxy S3. Po wybraniu słuchawki czeka się około 5-7s na wyświetlenie listy kontaktów spisu połączeń i szlak człowieka trafia powoli. System kilka razy dziennie potrafi się zawiesić, nie łączyć automatycznie z Wi-Fi, kilka razy dziennie użytkownicy (bo pisze tu w imieniu 6 osób) widzą komunikat „ToutchWiz przestał działać”. Początkowo sądziłem, iż wina tkwi w jakimś programie który został pobrany z Google Play ale po „reinstalacji” systemu niestety objawy zmalały lecz nie zniknęły. Po wielkiej euforii i zachwyceniu jakie dała nam korporacja Samsung, iż staliśmy się „wybrańcami” bo to nas dotknął zaszczyt otrzymania jako pierwszych aktualizacji do JB 4.1.1 nadszedł czas wkur…nia. Wszyscy moi znajomi wychodzą z siebie i mają dość JB 4.1.1 dla S3. Po wystosowaniu maila do Samsunga otrzymaliśmy ze znajomymi jak że miłą odpowiedź, iż zapraszają do oddania telefonów do serwisu a aktualizacja nie wiadomo kiedy będzie. Brak słów. Nie wiem czy nie przejdę na HTC – system często aktualizowany stabilny i mniej awaryjny. Ręce opadają na to wszystko. Osoby chcące się podzielić wrażeniami poaktualizacyjnej S3 zapraszam do kontaktu [email protected]. Pozdrawiam zbyszek

  • mistgras
   20 listopada 2012 at 18:40

   Co do podłączania słuchawek i czekania około 5-7 sekund. To ja po podłączaniu słuchawek czekam max 2-3 sekundy. Z Wi-Fi nie mam żadnego problemu. Zgodzę się, że często wyskakuje informacja, że „ToutchWiz przestał działać” – to może wnerwiać.

  • Krzysztof Nawrot
   20 listopada 2012 at 19:57

   Owszem, zgodzę się z Tobą – Jelly Bean na SGS III działa gorzej niż 4.0 ICS. U mnie też występuje problem z czekaniem po wejściu w Kontakty albo Klawiaturę i bateria krócej trzyma.

 • Loren
  25 listopada 2012 at 15:40

  Ja jestem zadowolony z anka 4.1.1! Nic mi się nie wiesza i nie wyskakują błędy systemu!!! Jeśli ktoś wciska kupę syfu na fona to musi mu mulic! !! Aktualizację dostałem oryginalną i pełną a nie jakieś bety wpisalem samemu!

 • tomek
  27 listopada 2012 at 00:56

  Zgadzam sie ze zbys04 nadszed czas wkur……..nia na Samsunga bo to oni dali dupy. System laguje strasznie bateria trzyma krucej o wiele. Masa bledow systemu.Wkurza mnie na maxa JB 4.1.1 system jest do dupy a nie do S3.

 • rzelik7
  30 listopada 2012 at 14:17

  wiadomo kiedy będzie w T-mobile 4.1.2?

  • mistgras
   10 grudnia 2012 at 22:24

   Pewnie takie samo opoźnienie co do 4.1.1 czyli jakies 2 miechy xD

 • Krzysztof Nawrot
  10 grudnia 2012 at 19:14

  Dzięki za info 🙂 A jak uruchamiają się u ciebie kontakty? Trzeba czekać kilka sekund?