Wielkimi krokami zbliżają się targi CES 2013, które jak co roku zbierają w Las Vegas miłośników sprzętu elektronicznego i największych światowych producentów. Nie zabraknie Samsunga i LG, firm które pokażą telewizory OLED, Panasonica ze swoimi nowymi plazmami czy Sony i jej nowych smartfonów Xperia. Na targach będzie też Corning, która zapowiedziała premierę 3. generacji odpornego szkła Gorilla Glass.

To już trzecia odsłona popularnego Gorilla Glass od firmy Corning. Dwie pierwsze generacje są wyposażone praktycznie wszystkie topowe urządzenia dostępne na rynku. Gorilla Glass i Gorilla Glass 2 znalazły zastosowanie w niektórych urządzeniach Samsunga z rodziny Galaxy, pojawiły się w smartfonach Lumia od Nokii czy HTC z serii One. Szkło Gorilla Glass znajdziemy także w tabletach, laptopach a nawet w telewizorach Sony (np. HX850).

Produkując drugą generację Gorilla Glass skupiono się głównie na zmniejszeniu grubości szkła. Jak informuje firma Corning, szkło Gorilla Glass 3 ma być trzykrotnie wytrzymalsze od poprzedniej generacji, a jego możliwości zostaną przedstawione na targach CES 2013.

Jest bardzo prawdopodobne, że nowa wersja szkła trafi do Samsunga Galaxy S IV, który, jak informowaliśmy niedawno, ma być zaprezentowany w Korei już na początku marca.

źródło: phonearena.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *