Na początku grudnia zeszłego roku Samsung wydał aktualizację do Androida w wersji 4.1.2 Jelly Bean dla Samsunga Galaxy S III. Paczka zawierała praktycznie wszystkie udoskonalenia, które znamy z Galaxy Note II, włącznie z funkcją Multi-View czy Smart Rotation. Nowsza wersja systemu Android, jak już wcześniej informowaliśmy, ma być udostępniona również dla poprzedniego flagowca koreańskiej firmy, czyli Samsunga Galaxy S II. Już wiemy jakie zmiany będą wprowadzone, a co zostanie pominięte.

Samsung Galaxy S II to jeden z lepszych smartfonów na rynku, który zadebiutował dwa lata temu na targach MWC w Barcelonie. Jego popularność nie zmalała nawet po wprowadzeniu następcy, Galaxy S III, bo ceny poszły nieco w dół, przez co w rozsądnej cenie można było zakupić jeszcze całkiem wydajny smartfon.

Koreański producent wyposażył swój flagowy smartfon z 2011 roku w 4,3-calowy ekran Super AMOLED Plus, układ Exynos 4210 z dwurdzeniowym procesorem o taktowaniu 1,2 GHz i 1 GB pamięci RAM. Za wydajność w grach odpowiadał układ graficzny Mali-400, a zdjęcia można było „pstrykać” za pomocą kamery o matrycy 8 megapikseli. Galaxy S II zadebiutował na rynku z Androidem 2.3 Gingerbread, po czym dostał aktualizację do Ice Cream Sandwich. Teraz czas na kolejny update, tym razem do wersji 4.1.2 Jelly Bean.

Zanim napiszemy o nowościach jakie wprowadzi aktualizacja, musimy nawiązać do mniej przyjemnych rzeczy. Jak podaje serwis SamMobile, po aktualizacji systemu w Galaxy S II do Jelly Bean, zmniejszy się wielkość wbudowanej (dostępnej dla użytkownika) pamięci z 12 na 11 GB i pomniejszy się ilość pamięci RAM. Nastąpi także podział pamięci systemowej, przez co aktualizacja może trwać nawet godzinę. Co więcej, aktualizację będzie można przeprowadzić tylko za pomocą programu Samsung Kies.

Przejdźmy teraz do zmian i nowości. Użytkownicy będą mogli korzystać z ulepszonego ekranu domowego, a dzięki projektowi Butter poczują powiew świeżości, bo wszystkie animacje w systemie będą działać szybciej. W nowej wersji systemu znajdziemy fabrycznie zainstalowane aplikacje jak Pomoc, Google+, Talk, Play Book i Play Movie.

Nowe funkcje to między innymi dwa nowe tryby ekranu, nowe opcje kamery jak możliwość wykonywania zdjęć czy pauzowanie podczas nagrywania filmu. Znajdziemy również funkcję Smart Stay, która śledzi nasz wzrok i przygasi ekran dopiero wtedy jak nie będziemy na niego patrzeć. Warto też wspomnieć o Pop-up Play, dzięki czemu możemy odtwarzać film w małym okienku, przeciągając je w dowolne miejsce na ekranie.


Wszystkie informacje zostały udostępnione przez Samsung Korea. Niestety nie wspominano o funkcji Multi-View, przez co prawdopodobnie zabraknie jej w Galaxy S II. Aktualizacja ma pojawić się w styczniu, ale konkretna data nie została jeszcze podana.

źródło: sammobile.com 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *