Często bywa tak, że po zakupie wymarzonego smartfonu czy tabletu, wyposażamy go w dodatkowe akcesoria i gadżety. Zaczynamy od pokrowca, etui czy folii ochronnej, by uchronić urządzenie przed ewentualnymi uszkodzeniami. Osoby aktywnie podróżujące samochodem zaopatrzą się z pewnością w uchwyt i ładowarkę samochodową. Ciekawym dodatkiem jest też stacja dokująca, która może przeobrazić naszego smartfona w funkcjonalny odtwarzacz multimediów. Mowa tutaj o Smart Dock, stacji z wieloma złączami, która pojawiła się w pierwszych sklepach w Polsce.

O stacji Smart Dock pisaliśmy już jakiś czas temu, ale pokrótce przypomnę jeszcze raz jej najważniejsze cechy. Pod uchylaną klapką znajduje się wtyk służący do ładowania zadokowanego smartfonu. Z pewnością stacja wyróżnia się sporą ilością złączy. Znajdziemy aż 3 porty USB 2.0, pełnowymiarowe złącze HDMI, microUSB i wyjście mini jack 3,5 mm. Akcesorium jest małe, zgrabne i występuje w białym kolorze, przez co idealnie pasuje do nowej linii smartfonów Galaxy. Jak na razie wiadomo, że stacja kompatybilna jest tylko z Samsungiem Galaxy Note II.

galaxy-note-2-smart-dock-02

Ile kosztuje Smart Dock? Na początku listopada ubiegłego roku mówiono o cenie 99 dolarów, co w przeliczeniu na polską walutę dawało kwotę w okolicach 310 złotych. I rzeczywiście tak jest, a nawet trochę lepiej.

Smart Dock jest już dostępny w ofercie pierwszych sklepów internetowych w cenie 299,00 złotych. Stację kupimy między innymi w sklepie GSM Spot czy HQGSM. Co ciekawe Smart Dock można zakupić jeszcze taniej, jeśli skorzystamy z serwisów aukcyjnych. Aktualnie znajdziemy trzy oferty, gdzie ceny zaczynają się od 289,00 złotych, a kończą na 349,00 złotych.

Zobacz też: Recenzja stacji multimedialnej dla Samsunga Galaxy Note II (Samsung Multimedia Dock EDD-S20EWE)

Swoją drogą, przy okazji przeglądania ofert, natrafiłem na swój własny tekst o stacji Smart Dock, który opublikowałem na łamach strony w listopadzie 2012 roku. Ahh… a można było podać źródło i nie byłoby problemu. Wiadomość z wyjaśnieniem całej sytuacji już wysłana do sprzedawcy i czekamy na odpowiedź 🙂

galaxy-note-2-smart-dock-01

Czy warto wydać „trzy stówki” na stację? Myślę, że tak. Po podłączeniu stacji kablem HDMI do telewizora i zadokowaniu w niej smartfonu, można śmiało obejrzeć film, a nawet zagrać w jakąś grę (podłączając do stacji peryferyjne urządzenia wskazujące bądź kontroler od konsoli).

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Stacja dokująca Smart Dock dla Galaxy Note II już do kupienia w Polsce”

  • Caesar
    20 stycznia 2014 at 04:35

    Zagrac czy obejzec film to nie bardzo jako ze stacja wspiera jedynie 30hz na wyjsciu video przez co odczujemy męczące lagi …