Zapewne wielu z Was widziało, słyszało bądź czytało na temat elastycznych wyświetlaczy i na temat tego, że już niedługo zobaczymy ich zastosowanie w smartfonach. Ba, nawet Samsung raczył zaprezentować prototyp takiego wyświetlacza o nazwie Samsung Youm na targach CES w 2013 roku. Taki wyświetlacz, który możemy zginać czy nawet zwinąć to naprawdę fajna sprawa, prawda? Jeżeli jesteście ciekawi kiedy dokładnie takie oto wyświetlacze oficjalnie ujrzą światło dzienne to zapraszam do przeczytania tego wpisu. 

Firma Corning jest najbardziej znana z technologii Gorilla Glass, która jest wytrzymała na pęknięcia czy zarysowania. Ogłosiła ostatnio nową technologię o nazwie Willow Glass. Szkło ma być ultracienkie  i elastyczne.

W wywiadzie dla Bloomberg, James Clappin, prezes marki Corning, powiedział, że elastyczne wyświetlacze zobaczymy dopiero za około 3 lata. Na plus można wyliczyć to, że potwierdził trwające prace nad projektem elastycznego szkła i ma to być właśnie Willow Glass. W wywiadzie też zaznaczył, że nowa technologia szkła o nazwie Willow ma być wypuszczona jeszcze w tym roku.

Oczywiście to nie znaczy, że nie zobaczymy jeszcze wcześniej tego typu szkła. Warto jest jednak zaznaczyć, że nie będzie to zbyt szybko ze względu na dopracowanie. Jedno jest pewne – technologia będzie miała na pewno wiele wykorzystań, więc nie tylko będziemy mogli zobaczyć ją w smartfonach.

źródło: AndroidAuthority

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *