Wielu użytkowników smartfonów i tabletów po zakupie swojego wymarzonego urządzenia zastanawia się nad wyposażeniem go w dodatkowy, odpowiedni futerał, tak by zapobiec jego uszkodzeniom. Niestety, większość dostępnych na rynku futerałów i etui, oprócz tych oryginalnych, oficjalnych od producenta danego sprzętu,  to po prostu kiepska chińszczyzna. Co z osobami, którym zależy na wysokiej jakości produktach?

Na szczęście, stosunkowo od niedawna na polskim rynku działa firma OtulFilcem.pl. Oferuje najwyższej klasy filcowe etui praktycznie na wszystko, od tabletów przez telefony po książki. Kilka dni temu otrzymałem do testów dwa egzemplarze  futerałów – większy przeznaczony dla tabletu Google Nexus 7 i drugi, mniejszy dla Samsunga Wave S8500. Pewnie zastanawiacie się dlaczego nie dla jakiegoś Galaxy? Powód jest prosty, zamówiłem pokrowce na takie urządzenia, które aktualnie miałem w posiadaniu. Nie mniej jednak filcowe etui można dobrać praktycznie do każdego sprzętu, o czym wspomnę trochę niżej.

Futerały wykonane są z dość grubego, przyjemnego w dotyku filcu. Co ciekawe, nie zbiera on kurzu, jak również delikatnie czyści ekran naszego urządzenia. Inną zaletą zastosowania tego materiału jest fakt, iż w okresie zimy stanowi niezłą izolację od zimna, które mogłoby zaszkodzić naszemu smartfonowi czy tabletowi. Klapa służąca do zamykania etui ma lekko zaokrąglone rogi, co dodaje jej uroku.

otulfilcem-etui

Do gustu szczególnie przypadł mi sposób  amykania obu pokrowców. Producent nie zdecydował się na zastosowanie żadnych magnesów czy rzepów i by zamknąć futerał  wystarczy przełożyć klapkę pod przyszytą do etui kolorową gumką – rozwiązanie proste i trwałe. Na każdym kroku widzimy, że wszystko jest tutaj przemyślane, a nie zrobione „na odczep się”. Pokrowiec w moim przypadku jest idealnie spasowany do Nexus’a 7, nie ma luzów, nie jest zbyt ciasny, innymi słowy – idealny.

otulfilcem-etui-tablet

Jeśli chodzi o etui na telefon, z pozoru przypomina on zwykłą wsuwkę. Jest to jednak błędne wrażenie, gdyż podobnie jak jego większy odpowiednik, również jest świetnie dopasowany do urządzenia, które ma chronić. Nie ma problemów z wyciąganiem smartfonu nawet jedną ręką, co w przypadku wielu produktów konkurencji może okazać się kłopotliwe. Przed otrzymaniem produktu do testu, bałem się że filcowe włókna mogą przyklejać się do ekranu, jednak moje obawy okazały się całkowicie nieuzasadnione.

otulfilcem-etui-telefon

Warto wspomnieć, że wszystkie oferowane przez firmę OtulFilcem.pl produkty są wykonywane ręcznie, co daje nam gwarancję produktu, który jest dobrej jakości i wytrzyma wiele lat. Jest to nie lada gratka dla miłośników minimalizmu, do których również się zaliczam. Otwarcie przyznaję, że nie mam żadnych, ale to żadnych zastrzeżeń co do tych produktów. Mają w sobie to coś, co na przykład urządzenia Apple – element wyjątkowości. Na pierwszy rzut oka już widać, że nie są to „tanie śmieci”, a produkt wysokiej klasy.

Cena za etui na tablet wynosi 74,99 złotych, natomiast za „smartfonowy” odpowiednik przyjdzie nam zapłacić 33,99 złotych. Jak sami widzicie, nie są to ceny wygórowane. Przykładowo podam, że oficjalny Travel Cover dla Nexus’a 7 to koszt w granicach 119 złotych, a jest to de facto kawałek gumy z wyciętymi miejscami na złącza i zakładką przykrywającą ekran. Nie mówię, że jest to zły produkt, ale według mnie etui byłoby rozsądnym zakupem w cenie przynajmniej o połowę niższej.

Oczywiście pokrowce są szyte na wymiar, więc dostępne dla praktycznie wszystkich urządzeń (wystarczy przy zamówieniu podać model urządzenia). Co ciekawe, takie zamówienie nie powoduje zwiększenia ceny produktu. Istnieje także możliwość zakupu pokrowca w limitowanym białym kolorze – Limited White Edition – co jest idealnym rozwiązaniem dla osób, którym z jakichś powodów etui w naturalnym kolorze nie odpowiada.

W sklepie zapłacić możemy zarówno bezpiecznym przelewem PayU, jak również za pomocą PayPal czy karty kredytowej. Oczekiwanie na gotowy produkt w moim przypadku wynosiło około 1-2 dni, co jest świetnym wynikiem. Jeśli nasze zamówienie będzie szczególnie nietypowe, ten czas może wydłużyć się do 7 dni roboczych, jednak w tym przypadku rzeczywiście jest na co czekać.

Jeśli macie jeszcze jakieś wątpliwości, FAQ dostępne na stronie producenta je na pewno rozwieje. Jednym słowem – Polecam!

Pokrowce do testów dostarczył producent, firma OtulFilcem.pl:

logo_otulfilcem2

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *