Jak wiemy Samsung jest producentem, który lubi odświeżać swoje dotychczasowe urządzenia, a szczególnie te, które odniosły duży sukces na rynku. Odświeżone modele zazwyczaj mają taką samą specyfikację, a zmiany są niewielkimi detalami, głównie w obrębie wyglądu i wersji systemu. Co Samsung szykuje w uaktualnionej wersji Galaxy S III? Tak, dobrze przeczytaliście, smartfon, który już tylko do jutrzejszego wieczora pozostaje flagowym sprzętem koreańskiego producenta, doczeka się lekkiego liftingu. 

Dobrym przykładem odświeżonej wersji smartfonu jest Samsung Galaxy S II Plus, który został oficjalnie zapowiedziany w pierwszej połowie stycznia bieżącego roku. Jak nie trudno się domyśleć, smartfon ma wejść w miejsce legendarnego już Samsunga Galaxy S II, który nadal wśród użytkowników cieszy się ogromną popularnością. Zmiany nie były duże, prawda? W Galaxy S II z „Plusem” pojawiła się nowa obudowa, która jest wykonana z takiego samego plastiku jak Galaxy S III (Hyper Glaze), zaktualizowano system do wersji Android 4.1.2 Jelly Bean i dodano nakładkę TouchWiz Nature UX. Reszta pozostaje bez zmian.

Samsung Galaxy S III został oficjalnie najlepszym telefonem 2012 roku. Słusznie, ponieważ zrobił on ogromne zamieszanie na rynku, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Zapoczątkował nowy design urządzeń Samsunga i wprowadził inteligentne funkcje Smart. Odświeżona wersja „trójki” ma wprowadzić nieco większą baterię, której pojemność wynosiłaby 2400 mAh wraz z obsługą bezprzewodowego ładowania. Następną zmianą, o której się wspomina jest też nowy wyświetlacz. Prawdopodobnie będzie on po prostu wyświetlał obraz o wyższej rozdzielczości, jednak dokładne informacje nie zostały podane.

Czy to słuszne posunięcie? Czy potrzebna jest odświeżona wersja tego smartfonu, gdy za rogiem czai się już Galaxy S IV? Dajcie znać co o tym myślicie w komentarzach.

źródło: Phandroid

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 replies on “Odświeżona wersja Samsunga Galaxy S III – wyższa rozdzielczość ekranu, bateria 2400 mAh i bezprzewodowe ładowanie?”

 • Azawakh
  14 marca 2013 at 08:33

  Myślę, że i S III Plus może znaleźć swoich wielbicieli choćbybze względu na niższą cenę oraz mniejsze wymiary bo przecież nie każdy potrzebuje smarpthona z prawie 5″ wyświetlaczem jaki jest zastosowany w Galaxy S IV.

  • Koar
   16 marca 2013 at 08:12

   S4 ma takie same wymiary, jest lekko węższa, lżejsza i cieńsza przy tej samej wysokości, a z ekranem '4,99 a nie '4,8 więc nie widzę tu sensu że SIII jest mniejsza 😉