W nocy z 14 na 15 marca na gali Samsung Mobile Unpacked 2013 został zaprezentowany smartfon, na który wszyscy czekali, najnowszy flagowiec Samsunga – Galaxy S IV. Na konferencji dowiedzieliśmy się sporo o możliwościach smartfonu i nowych funkcjach, które mają ułatwić nam życie, lecz zabrakło szczegółowych informacji o specyfikacji. Teraz już wiadomo, że Galaxy S 4 pojawi się w sklepach nie tylko w dwóch kolorach, ale także z dwoma różnymi procesorami.

W sieci było trochę zamieszania na temat tego, w jakich wariantach dostępny będzie czwarty model z serii Galaxy S, bo Samsung nie wspomniał jak dotąd, jaki procesor będzie montowany w jego najnowszym flagowcu. Jednak wygląda na to, że cała ta zagadka zdaje się być już rozwiązana.

Niektóre europejskie i azjatyckie kraje (między innymi Polska ) otrzymają Samsunga Galaxy S 4 z procesorem Exynos 5 Octa, który będzie taktowany zegarem 1,6 GHz i procesorem graficznym PowerVR SGX 544MP3. Jak potwierdził sam Qualcomm, w wariantach amerykańskiej wersji będzie montowany Snapdragon 600 o taktowaniu 1,9 GHz z procesorem graficznym Adreno 320. Samsung jednak w niektórych krajach europejskich rozpocznie wprowadzać wersję ze Snapdragonem  z powodu LTE, a dopiero później wersję z procesorem Exynos 5 Octa.

Nie ma jednak powodów do zmartwień, ponieważ układy te są najwydajniejszymi jednostami obecnie dostępnymi w smartfonach. Zajmują pierwsze miejsca w benchmarkach, więc można rzec, że Samsung Galaxy S IV za równo z autorskim Exynos’sem jak też z układem od Qualcomm’a będzie jednym z wydajniejszych urządzeń na rynku.

źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *