Od premiery najnowszej odsłony urządzenia z serii Galaxy S – Samsunga Galaxy S 4 minął już tydzień. Od niedawna wiadomo, że nowy „Galaktyczny” będzie dostępny w dwóch wariantach – z procesorem Exynos 5 Octa oraz Snapdragon’em 600. Wiadomo też, że wersja z procesorem od firmy Qualcomm pojawi się nie tylko w USA, ale także w Kanadzie, Danii oraz Szwecji. Dziś do sieci trafiły informacje, które świadczą o tym, że prawdopodobnie Galaxy S 4 z autorskim procesorem Exynos 5 Octa nie pojawi się w Wielkiej Brytanii.

Mnóstwo osób ekscytuje się nową jednostką jaką jest autorski procesor Samsunga o nazwie Exynos 5 Octa. Wytworzony w 28 nm procesie, z czterema wydajnymi rdzeniami Cortex-A15 i czterema rdzeniami Cortex-A7 do „codziennej pracy”, działający w technologii big.LITTLE to obecnie jeden z najwydajniejszych układów na rynku. Tak jak wsponiałem wyżej – nie będzie on dostępny dla wszystkich krajów.

Samsung oświadczył dziś, że Galaxy S 4 będzie dostępny w Wielkiej Brytanii tylko z czterordzeniowym  Snapdragonem 600. Oczywiście co za tym idzie wraz z obsługą LTE, bo jak wiadomo Exynos 5 nie wspiera tej technologii. Bardzo ciężko jest stwierdzić dlaczego południowokoreański gigant zdecydował się na takie rozwiązanie. Być może jest to spowodowane opóźnieniami w produkcji autorskiej jednostki.

Samsung Galaxy S 4 będzie dostępny u brytyskich operatorów jak i na sklepowych półkach już od 25 kwietnia. Może w przyszłości Samsung zdecyduje się jednak na wprowadzenie „ośmiordzeniowca”, ale o tym przekonamy się wkrótce.

źródło: AndroidAuthority

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *