Wygląda na to, że kompaktowy odpowiednik niedawno zaprezentowanego Samsunga Galaxy S 4 pojawi się na rynku szybciej niż komukolwiek by się to wydawało. Parę dni temu do sieci trafiły pierwsze zdjęcia prezentujące Galaxy S 4 mini. Ten właśnie pojawił się na stronie producenta i jak się okazuje, będzie dostępny w 4 wariantach.

Samsung Galaxy S III mini trafił na rynek pod koniec zeszłego roku, jakieś 5-6 miesięcy po premierze poprzedniego flagowego Galaxy S III. Samsung skierował wersję mini przede wszystkim dla osób, które nie potrzebują najwyższej wydajności, ale jednocześnie nie chcą rezygnować z nowych funkcji jakie wprowadza „pełnowymiarowy” model. Ponadto Galaxy S III mini ma mniejsze wymiary przez co lepiej leży w dłoni i można go bez problemu obsługiwać jedną ręką. Podobnie sytuacja przedstawia się w przypadku Samsunga Galaxy S 4 mini.

Mniejsza odsłona obecnego, najbardziej reprezentacyjnego smartfonu południowokoreańskiej firmy ma być wyposażona w 4,3-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości qHD (540 x 960 px), gdzie gęstość pikseli plasuje się na poziomie 256 ppi. Urządzenie będzie pracować pod kontrolą systemu Android w wersji 4.2.2 Jelly Bean, a obsługę ułatwi najnowsza nakładka TouchWiz Nature UX 2.0.

samsung-galaxy-s4-mini-i9190

Warto wspomnieć o jednostkach obliczeniowych jakie znajdziemy w wersji mini, bo wersja mini w zależności od wariantu i regionu, trafi do sprzedaży z dwoma różnymi układami. Egzemplarz z dwoma miejscami na kartę SIM (dystrybucja głównie na terenie Chin) będzie posiadał dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1.6 GHz, a wersja ze wsparciem HSPA+ (nazwijmy ją wersją narodową) wyposażona została w czterordzeniowy układ Samsunga o nazwie Exynos 5210. Poniżej przedstawione są wszystkie warianty Samsunga Galaxy S 4 mini.

  • GT-I9190 – wersja z HSPA+ i czterordzeniowym procesorem
  • GT-I9192 – wersja z HSPA+ i dwurdzeniowym procesorem
  • GT-I9295 – wersja z LTE
  • GT-I9198 – wersja dual-SIM dla Chin

Samsung Galaxy S 4 mini ma trafić na sklepowe półki na przełomie maja i czerwca, wiec jakieś niecałe 2 miesiące po oficjalnym debiucie w sklepach Galaxy S 4.

źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *