Osoby, które oglądały konferencję Samsung Mobile Unpacked 2013 wiedzą, że Samsung Galaxy S 4, który został zaprezentowany na gali przez południowokoreańskiego producenta posiadał układ Snapdragon 600 od Qualcomm’a. Samsung nie podał tej informacji podczas trwania konferencji i wyszła ona na jaw dopiero po premierze, gdy dziennikarze zgromadzeni w Radio City Music Hall w Nowym Yorku mogli wziąć do ręki jeden z premierowych egzemplarzy. Zdaje się, że firma Qualcomm nieco wyręcza Samsunga i przedstawia powoli szczegóły dotyczące wydajności swojego procesora w flagowym smartfonie Koreańczyków. 

Firma Qualcomm twierdzi, że ich układ jakim jest Snapdragon 600 poradzi sobie z nagrywaniem filmów w rozdzielczości Full HD przy pełnych 60 klatkach na sekundę. Jeżeli to okaże się prawdą, to śmiem twierdzić, że „smoczy” układ naprawdę będzie tym jednym z najwydajniejszych na rynku. Warto też zaznaczyć, że obecne high-end’owe urządzenia oferują nagrywanie w jakości Full HD (to już jest raczej standardem w dzisiejszych smartfonach z górnej półki), ale tylko i wyłączne w 30 klatkach na sekundę.

Czyżby Qualcomm pobił dotychczasowy „rekord” dzisiejszych super-smartfonów? Jeśli tak, to możemy sobie już teraz wyobrażać jak płynne i niesamowicie dynamiczne będą filmy nagrywane i odtwarzane na Samsungu Galaxy S 4. A czy Wy chcielibyście mieć taką „małą kamerę” w kieszeni, która oferowała by tak dobrą jakość nagrań?


Aktualizacja – 28.03.2013 r.

Wygląda na to, że to co napisałem w tym wpisie wydaje się być już „obalonym mitem”. Dlaczego? Osoba, pisząca tę informację na blogu firmy Qualcomm najwyraźniej popełniła wielki błąd w postaci literówki.

full-hd-60-fps-galaxy-s4

Jak można zauważyć na powyższej grafice, jasno jest napisane, że najnowszy flagowiec koreańczyków z procesorem Snapdragon 600 będzie oferował nagrywanie filmów w jakości Full HD przy pełnych 60 klatkach na sekundę. Tak jak wspomniałem wcześniej, jest to błąd w postaci literówki i został on już poprawiony. Specyfikacja najnowszego smartfonu Samsunga jest już teraz prawidłowa – nagrywa filmy w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli przy zachowaniu 30 klatek na sekundę.

Przepraszamy, więc za wprowadzenie Was w błąd. Z drugiej jednak strony, czy potrzebujemy tak wysokich parametrów? Czy nagrywanie wideo w jakości Full HD przy 30 klatkach na sekundę jest niewystarczające?

źródło: GSMArena, AndroidAuthority

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *