Samsung Galaxy S 4 zostanie oficjalnie wypuszczony na rynek pod koniec kwietnia bieżącego roku. Jak wiemy, na początku smartfon będzie dostępny w wersji z procesorem od firmy Qualcomm – 4-rdzeniowym Snapdragon’em 600. W sieci już jakiś czas temu mieliśmy do czynienia z porównaniami i benchmarkami układu amerykańskiej firmy, które potwierdziły jego wysoką wydajność. Wielu osobom nasuwa się tylko jedno pytanie – Jaką wydajnością będzie mógł poszczycić się autorski układ Samsunga, Exynos 5410? 

Właśnie dziś w sieci pojawiły się pierwsze wyniki z benchmarków uruchomionych na Samsungu Galaxy S 4 z 8-rdzeniowym układem Exynos 5 Octa (technologia big.LITTLE, 4 rdzenie Cortex-A15 i 4 rdzenie Cortex-A7). Nowa „Galaktyka” została przetestowana w dwóch popularnych benchmarkach – AnTuTu oraz Quadrant Standard Edition. Pewnie większość z Was zdaje sobie sprawę, że osiągniete wyniki są bardzo wysokie i… tak rzeczywiście jest. Spójrzcie niżej.

W programie AnTuTu Galaxy S 4 osiągnął wynik 27,417 punktów, natomiast w Quadrant’cie aż 12,726 punktów. Musicie więc przyznać, że wyniki są naprawdę bardzo wysokie i robią imponujące wrażenie. Nowy flagowy model koreańskiego producenta bije na głowę wszystkie pozostałe konkurencyjne smartfony jak chociażby Sony Xpiera Z czy HTC One. Przypomnę tylko, że układ Qualcomm’a, który został zastosowany w Galaxy S 4 mógł cieszyć się wynikiem 25,900 punktów w benchmarku AnTuTu.

Czy różnica niecałych 2 tysięcy jest znacząca? Wydaje mi się, że nie, bo w wymagających grach, a tym bardziej w codziennej pracy smartfonu nie zauważymy różnicy. Pamiętajcie, że wyniki z benchmarków to tylko cyferki i nijak mają się one do ogólnego działaniu urządzenia.

A Wy który wariant Samsunga Galaxy S 4 wybierzecie? Ten ze Snapdragon’em 600 czy może poczekacie na wariant z jednostką Exynos 5 Octa?

źródło: AndroidAuthority

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 replies on “Samsung Galaxy S 4 z układem Exynos 5 Octa przetestowany w benchmarkach – ponad 27 tysięcy punktów robi wrażenie!”

 • rafal
  28 marca 2013 at 21:23

  Tylko 8 rdzeni

 • Draarkx
  28 marca 2013 at 22:20

  Zdecydowanie przychylę się ku wyborze z Octą.
  Niemniej jednak Exynos Octa będzie posiadał LTE! 😉