Jak dobrze pamiętacie, w nocy z 14 na 15 marca odbyła się premiera jednego z najbardziej wyczekiwanych smartfonów 2013 roku. Samsung Galaxy S 4 bo o nim mowa, został przedstawiony światu na gali Samsung Mobile Unpacked 2013, która miała miejsce w Radio City Music Hall w Nowym Yorku. Zgodnie z tym co planowaliśmy jeszcze parę tygodni temu, podczas premiery przeprowadziliśmy specjalną relację Live, by na bieżąco informować Was o przebiegu wydarzeń z prezentacji kolejnego flagowego modelu Samsunga. Przyszedł wreszcie czas na podsumowanie i co najważniejsze, podanie listy trzech szczęśliwców, którzy zgarnęli przydatne nagrody.

Gala Samsung Mobile Unpacked 2013 rozpoczęła się z lekkim poślizgiem, parę minut po północy z 14 na 15 marca 2013 roku. Wszyscy odetchnęli z ulgą gdy wreszcie JK Shin, prezes i szef działu IT w Samsung Electronics wyjął z tajemniczego pudełka dwa egzemplarze Galaxy S 4, jeden w kolorze białym, drugi w czarnym. Nowy flagowiec wyglądał jak lekko udoskonalona „S Trójka”, był szybszy i jak się później okazało, przeładowany nowymi funkcjami. To właśnie na oprogramowaniu najbardziej skupił się południowokoreański producent, dodając w nowym Galaxy nowe funkcje Smart (Smart pause i Smart scroll), możliwość nagrywania filmu i robienia zdjęć z jednoczesnym wykorzystaniem dwóch kamer (Dual Camera), udoskonaloną usługę S Voice (S Voice Drive) czy rozbudowany tłumacz „w locie” o nazwie S Translator. Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej, zapraszamy do naszego obszernego artykułu o Galaxy S 4, do którego prowadzi poniższy link.

Samsung Galaxy S 4 oficjalnie zaprezentowany! Większy, a zarazem mniejszy i jeszcze bardziej Smart (Pierwsze wrażenia)

Zanim jednak przejdziemy do najważniejszej części tego wpisu (rzecz jasna chodzi mi o nagrody), spójrzcie na krótkie podsumowanie naszej relacji Live. Relację rozpoczęliśmy 15 minut przed północą. Ogólnie odwiedziło nas 297 unikalnych użytkowników, a najwięcej w jednej chwili było 76. Łącznie napisano prawie tysiąc wiadomości (dokładnie 952 wiadomości). Może nie są to powalające dane, ale my cieszymy się z każdej osoby, która mimo późnej pory postanowiła uczestniczyć właśnie w relacji przeprowadzanej na naszej stronie. Serdeczne dzięki!

Jeśli dobrze śledziliście wpisy pojawiające się podczas relacji na pewno trafiliście na te pisane z włączonym Caps Lock’iem. Informowały one o małej rywalizacji, którą przygotowaliśmy dla wszystkich uczestników. Wystarczyło napisać osobistą opinię (swoje pierwsze wrażenia) na temat premierowego Samsunga Galaxy S 4 i podesłać ją na adres e-mail naszej strony. Trzy osoby z najciekawszą odpowiedzią miały zgarnąć przydatne nagrody-upominki.

I tak się oczywiście stało… z opóźnieniem, ale mamy już wyniki. Mieliśmy małe zamieszanie z nagrodami, dlatego też musieliśmy wprowadzić lekkie zmiany, ale myślę, że na korzyść dla Was. Dobra, bez zbędnego „pitu pitu” poniżej publikujemy trzech szczęśliwców, nadesłane przez nich opinie i gadżety jakie zdobyli.

1 Miejsce
konra***@gmail.com
Nagroda: Słuchawki douszne firmy JVC z poręcznym etui

Niecierpliwie czekałem od trzech miesięcy na premierę nowego Samsunga Galaxy. Każda informacja była dla mnie emocjonująca, zdarzało się, że co godzinę odświeżałem 2po2.pl, byle się dowiedzieć czegoś nowego. Samsung niestety może mnie nie zawiódł, ale też nie zaskoczył.

Funkcje, które zostały zaprezentowane na premierze nie były zagadką. Przynajmniej te najważniejsze. Bardzo mi się podoba wielofunkcyjność nowego urządzenia, lecz niestety, dla Polaka nie jest kolorowo. Zamiast rozszerzyć fukcje znane już z SIII takie jak S Voice o nowe języki, dodano S translate. Faktycznie, funkcja jest pomysłowa, innowacyjna. Możnaby powiedzieć, że skoro znam język angielski, to się dogadam z każdym. Uważam jednak inaczej. Skoro Samsung jest największym producentem smartfonów w Polsce, dostaliśmy nawet jako pierwsi aktualizację 4.1.2 dla SIII, to powinni to docenić i dać wersję sterowania językiem polskim.

Bardzo spodobała mi się opcja double camera. Myślę , że może się przydać w najmniej oczekiwanych momentach i będziemy wtedy szczęśliwi, że mieliśmy akurat przy sobie SIV.

Ekran zmieniony na 441ppi jest według mnie bardzo dobrym krokiem 🙂

Była ostatnio mowa o odmłodzonej trójce i jakoś nie mogę się powstrzymać w przekonaniu, że właśnie nam ją zaprezentowano. Była przecież też mowa o funkcjach nowego SIV w trzecim, po wyjściu Androida 4.2.

Jeszcze ostatnia funkcja streamingu. Dobrze, że taka funkcja została pokazana. Lecz dla starego użytkownika Androida to nic innego jak AIRdroid, który jest wygodny i funkcjonalny.

Ja jednak raczej nie zmienię swojego SIII na SIV. Jeśli cena nie przekroczy 2600zł, zastanowię się, lecz jest to dla mnie raczej niewykonalne. Prawdopodobnie poczekam na Note III, bądź na następną Galaktykę! 🙂

2 Miejsce
jord-***@o2.pl
Nagroda: Słuchawki douszne firmy Grundig

1. Wydajności odczuć się nie da, bo S3 ma wysoką. Różnice mogą być jak pojawi się SV, ale kto tam wówczas będzie zwracał uwagę na S3 vs S4.
2. Aparat mogli wrzucić nawet 30 MPix. To i tak rozdzielczość.
3. Większy ekran… wow! Też mi coś. 4,8″ spokojnie starcza, 0.19″ więcej to nie jest dużo. Zresztą zauważyłem teraz wojnę na cale. Wojna na piksele nadal trwa, choć jakby trochę słabiej jak kiedyś, a teraz jest wojna na cale.
4. Wygląd porażka. Podoba mi się dlatego, że podoba mi się S3, ale nie ma żadnej różnicy poza kosmetyką – jakiś czujnik na przodzie, a z tyłu dioda pod aparatem, a nie z jego lewej strony, zaś głośnik na dole z wyglądu jak w chińskich tabletach, zamiast stylowy jak w S3 umiejscowiony z prawej strony aparatu.
5. Reszta ficzerów to kwestia oprogramowania.

Poszli śladem swego największego wroga – Apple. Jako następcę wypuścili niemal identyczny telefon różniący się kosmetyką. Jak jest Galaxy S i Galaxy S+, tak teraz S4 powinien nazywać się S3+.

3 Miejsce
d.bis***@gmail.com
Nagroda: przypinka Samsung Galaxy S III

Witam,
Wrażenia jakie zrobił na mnie galaxy s IV są bardzo dobre ponieważ wygląd nie obiegając za wiele od poprzedniego modelu na pewno przyciągnie nowych jak i obecnych użytkowników. Wyświetlacz cud miód malina – tyle o Full HD amoled. Nowe funkcje chodź proste to ciekawe i kuszące do zakupu. Smart scroll i smart pause świetne rozwiązania. Jestem tylko ciekawy jego wytrzymałości, prowadzący mógłby puścić z dwóch metrów urządzenie na podłogę i pochwalić się że wytrzyma upadek. Dokładne odczucia po zakupie. ( Usytuowanie głośnika- porażka)

Wszystkim mocno gratulujemy i dziękujemy za wzięcie udziału w relacji i w mini-konkursie. Zwycięzcy zostali poinformowani o wynikach droga mailową, a nagrody zostaną wysłane za pośrednictwem Poczty Polskiej na wskazany przez nich adres. Zachęcamy do częstego odwiedzania „galaktycznego”, bo z pewnością nie jest to ostatnie tego typu wydarzenie i ostatni konkurs na naszej stronie. Pozdrawiamy i przy okazji życzymy Galaktycznych Świąt Wielkanocnych!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *