Dzisiaj w sieci, dzięki serwisowi EnGadget pojawiły się nowe statystki, które dotyczą sprzedaży smartfonów w różnych państwach świata. Wynika z nich, że Android nadal może cieszyć się tytułem jednego z najpopularniejszych mobilnych systemów operacyjnych, gdyż jego udział względem zeszłego roku zwiększył się nawet o 29,9% (w przypadku Meksyku). Dane zostały zgromadzone na podstawie badań z różnych regionów świata. Jak przedstawia się sytuacja systemu Android w kilku wybranych krajach i jak na jego tle wypadają inne platformy? Zobaczmy.

Na pierwszym miejscu nadal niezmiennie utrzymuje się system od Apple – iOS, mimo tego, że w niektórych krajach jego udziały zmalały o kilka procent. W Stanach Zjednoczonych, gdzie wydawać by się mogło, że popularność urządzeń spod znaku „nadgryzionego jabłka”  nigdy nie spadnie, system iOS zaliczył 3,5-procentowy dołek  i teraz jego udziały wynoszą 43,5 %.

Druga pozycja należy do systemu Android, który pnie się w górę niczym dług publiczny Polski. Według tego co przedstawia poniższa tabela, Android zanotował skok we wszystkich państwach, gdzie przeprowadzane było badanie.  6,1% we Włoszech, 10% w Wielkiej Brytanii, 12,2% w Niemczech i aż 29,9% w Meksyku – taki wzrost zanotował system od Google względem tego samego okresu w ubiegłym roku.

Na trzecim miejscu pojawił się system firmy Blackberry – RIM, choć jego sytuacja nie jest za ciekawa. Jest zupełnie odwrotna niż w przypadku Androida, bo w każdym z przedstawionych krajów RIM ma spory spadek popularności, sięgający nawet 12% w Wielkiej Brytanii. Może BlackBerry Z10 coś zmieni w tej kwestii…

Jeżeli interesują Was kolejne miejsca za podium, popularność takich systemów jak Symbian, bada czy Windows Phone, wystarczy spojrzeć na poniższe tabele.

Statystyki-Android

Jak można zaobserwować na powyższej grafice, system od giganta z Mountain View cały czas utrzymuje się w trójce najpopularniejszych mobilnych platform na świecie. Co więcej, stale i w szybkim tempie powiększa przewagę nad konkurencją i zmniejsza różnicę, która dzieli go od iOS. Jak na razie nic nie jest w stanie zaszkodzić tym trzem systemom, a przynajmniej dwóm, które jest przez długi czas będą w czołówce.

Jak widzicie – Android rośnie w siłę, ale czy zasługuje na miano jednego z najpopularniejszych systemów mobilnych na świecie? A może lepszy jest iOS? Z pewnością trzeba przyznać, że oba systemy są dobre, oba mają swoje dobre jak i złe strony oraz sporą rzeszę zwolenników jak też przeciwników. A co Wy myślicie na ten temat? Czekamy na opinie w komentarzach.

źródło: EnGadget

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *