Wczoraj mieliśmy do czynienia z pierwszymi przeciekami, które dotyczyły Galaxy Win – nowego smartfonu Samsunga należącego do klasy średniej. Zdaje się, że producent odsłonił przed nami już wszystkie karty,bo jak się okazało smartfon Galaxy Win został oficjalnie potwierdzony przez Samsung China. Kiedy się pojawi na rynku i co dokładnie posiada nowy „wygrany” od Samsunga? 

Samsung Galaxy Win będzie kolejnym „mid-range’owym” urządzeniem. Myślę, że wiele osób zadowoli fakt, iż smartfon posiada całkiem dobre podzespoły, które uplasują go w czołówce swojej klasy. Pod obudową znajdziemy 4-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 200 o taktowaniu 1,2 GHz i grafikę Adreno 203. Nigdzie nie można doszukać się informacji wskazujących na ilość pamięci RAM, ale zakładam, że będzie to 1 GB (lub nie mniej niż 1 GB).

Nie wszystko to, co pojawiło się w przeciekach zostało potwierdzone. Samsung zdecydował się na wyświetlacz LCD TFT, a nie jak wcześniej pisałem, Super AMOLED. Nadal jednak jego przekątna jest całkiem spora, bo wynosi 4,7 cala, ale gwarantuje tylko rozdzielczość WVGA (480 x 800 pikseli). Smartfon może nawet pracować kilka dni z dala od źródła prądu, bo producent wyposażył go w pojemną baterię 2000 mAh.

Samsung Galaxy Win [źródło: samsung.com/cn]
Samsung Galaxy Win [źródło: samsung.com/cn]

Potwierdziły się także dane na temat wielkości matrycy obydwu aparatów. Główny znajdujący się z tyłu będzie umożliwiał wykonywanie zdjęć w maksymalnej rozdzielczości 5 Mpix i nagrywanie wideo w 720p. Przednia kamerka wykorzystywana przeważnie do konferencji wideo to VGA. Smartfon zamknięto w obudowie o wymiarach 133.3 x 70.7 x 9.65 mm, a całość waży 143.9 gramów.

Samsung Galaxy Win - wymiary [źródło: samsung.com/cn]
Samsung Galaxy Win – wymiary [źródło: samsung.com/cn]

Co jeszcze wiadomo na temat Galaxy Win? Cała reszta specyfikacji absolutnie zgadza się z wcześniejszymi plotkami na temat tego smartfonu. Samsung Galaxy Win oznaczony został jako GT-I8552 co świadczy o obecności dwóch slotów na SIM. Jego inauguracja na rynku rozpocznie się najpierw w Azji, a następnie w Europie, jednak dokładne terminy nie zostały jeszcze wyznaczone.

Wszystkie te informacje są oficjalnie potwierdzone przez chiński oddział Samsunga. Samsung Galaxy Win trafił także na tamtejszą stronę producenta, na której można zobaczyć szczegółową specyfikację, a także kilka grafik przedstawiających urządzenie.

źródło: Samsung via SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *