Pierwsze wzmianki jakoby Samsung szykował następną, trzecią już generację Galaxy Ace pojawiły się na początku kwietnia tego roku. Zazwyczaj po pierwszych „rewelacjach” na temat jakiekogolwiek nowego urządzenia do sieci wyciekają najpierw nieoficjalna specyfikacja, nie do końca prawdziwe i wyraźne zdjęcia czy niekiedy screeny ze strony GLBenchmark. Właśnie mamy do czynienia z tym ostatnim, przez co potwierdziły się informacje o wersji systemu i procesorze w Galaxy Ace 3.

Samsung Galaxy Ace 3 to jak sama nazwa wskazuje trzeci przedstawiciel serii Galaxy Ace. Smartfony te są niezwykle popularne w segmencie średniej klasy, bo wyróżnia je stosunkowo niska cena i wystarczające parametry. Około dwa tygodnie temu trafiły do sieci pierwsze dane techniczne oraz informacje o przypuszczalnej cenie i planowanej premierze smartfonu. Za sprawą screenu z serwisu GLBenchmark część z nich powoli się potwierdza.

galaxy-ace-3-glbenchmark

Z informacji zamieszczonych na powyższym zrzucie ekranu wynika, że Galaxy Ace 3 będzie pracował pod kontrolą systemu Android 4.2.2 Jelly Bean, prawdopodobnie z nałożoną drugą wersją nakładki TouchWiz Nature UX. Sercem smartfonu będzie niezidentyfikowany jeszcze dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1 GHz. Wcześniejsze przecieki wskazywały na obecność 4-calowego ekranu, ale nie zawierały danych na temat jego rozdzielczości. Teraz już wiemy, że ekran będzie miał 480 pikseli w poziomie i 800 pikseli w pionie.

Galaxy Ace 3 (GT-S7272) ma trafić do Europy w cenie nie przekraczającej 300 euro (ok. 1200 złotych) pod koniec maja bądź na początku czerwca.

źródło: GLBenchmark via SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *