Jedną z nowym funkcji najnowszego flagowego smartfonu Samsunga jest Group Play. Pozwala ona na bezprzewodowe dzielenie się multimediami w postaci muzyki, filmów, zdjęć, a nawet gier z kilkoma urządzeniami jednocześnie. Smartfony łączą się wtedy w sposób bezpośredni i bezprzewodowy, bez konieczności korzystania z WiFi czy pakietu danych operatora. Jak to wszystko działa? Zobaczcie.   

Funkcja Group Play działa na zasadzie bezprzewodowego, bezpośredniego połączenia, gdzie jeden smartfon tworzy pokój do którego „przyłączają” się potem następne urządzenia. Tworząc sieć nadajemy jej hasło i każdy, który będzie chciał do niej wejść będzie musiał je wpisać. Usługa działa w oparciu o NFC, ale można ją także skonfigurować za pomocą sieci Wi-Fi.

Utworzona sieć jest widoczna dla innych urządzeń (w tym przypadku Galaxy S 4), które mają aktualnie włączoną usługę Group Play. Dołączając do sieci, jej właściciel ma możliwość wyboru konkretnego pliku (muzyka, film, zdjęcia), który chce udostępnić. Wszystkie połączone urządzenia synchronizują się ze sobą, co oznacza, że np. muzyka odtwarza się w tym samym momencie na każdym urządzeniu, tworząc coś na wzór małego systemu audio. Co więcej, główny smartfon (nazwijmy go administratorem) może kontrolować głośność muzyki każdego połączonego smartfonu z osobna i określać jaką ma pełnić rolę – czy będzie grał jak frontowa kolumna, czy może jako głośnik tylny.

To samo dzieje się w przypadku zdjęć. Są one wyświetlane na ekranach wszystkich podłączonych do usługi smartfonów. Zdjęcia można przełączać na każdym urządzeniu, a także dodawać do nich różne oznaczenia czy krótkie notatki.

Jak w rzeczywistości działa usługa Group Play, możecie zobaczyć na poniższym filmie, przygotowanym przez serwis HowardForums.


źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Zobacz jak działa funkcja Group Play na Galaxy S 4 (wideo)”

  • marcinek
    17 kwietnia 2013 at 12:42

    Kapitalna rzecz. Nareszcie będzie można biegać z kimś i słuchać tej samej muzy.