W sobotę, 27 kwietnia około godziny 10:00 Samsung Galaxy S 4 ma oficjalnie trafić na sklepowe półki w Polsce. Jeszcze wczoraj pisaliśmy o szkle Gorilla Glass 3, które chroni ekran w flagowcu Samsunga, a dziś w sieci rozchodzą się wieści o nowej wersji Galaxy S 4. Nowy wariant, podobnie jak najnowszy smartfon Sony ma być odporny na kurz i wodę. 

Według Young Soo Kim, jednego z reprezentantów Samsunga, trwają prace nad specjalną wersją Galaxy S 4, która będzie odporna na zachlapanie wodą, kurz i inne zanieczyszczenia. Niestety nie wiemy jeszcze kiedy dokładnie nowy wariant Galaxy S 4 z obudową o wzmocnionej odporności zawita na rynek. Jeżeli te informacje okażą się prawdziwe, to będzie to naprawdę bardzo dobry krok ze strony Samsunga, bo jak wiemy na rynku istnieje jak dotąd tylko jeden model o takich właściwościach – Sony Xperia Z, biorąc oczywiście pod uwagę smartfony najwyższej klasy.

Smartfon nadal będzie oferował te same funkcje co podstawowa wersja „Czwórki”. Znajdziemy zatem 5-calowy ekran FullHD, aparat o matrycy 13 Megapikseli, 2 GB pamięć RAM i akumulator o pojemności 2600 mAh. Co z procesorem? Nie wiemy jeszcze jaki układ zostanie zastosowany w tym modelu, lecz można spekulować, że będzie to Exynos 5 Octa.

Dlaczego Samsung dopiero teraz zdecydował się na takie posunięcie? Z pewnością gdyby wersja Galaxy S 4, która za parę dni wkroczy do sprzedaży miała taką funkcjonalność, więcej klientów zdecydowałoby się na jej zakup. Galaxy S 4 odporny na wodę i kurz ma pojawić się w sklepach dopiero za kilka tygodni.

źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 replies on “Trwają prace nad wodoodpornym Samsungiem Galaxy S 4?”

 • charon580
  24 kwietnia 2013 at 17:45

  Widzę, że samsung reaguje szybko na zapotrzebowania klientów, a zarazem bacznie obserwuje rynek i zawsze jest krok przed konkurencją. To dobrze świadczy o producencie. Oby tak dalej.

 • Azawakh
  25 kwietnia 2013 at 15:16

  Popieram działania Samsunga zmierzające do uodpornienia swojego najnowszego dzieła na wodę i kurz. Ciekawe jakim kosztem to uzyskają oraz jakm normom będzie odpowiadał wzmocniony wariant (IP57 czy IP67)?

  • Krzysztof Nawrot
   25 kwietnia 2013 at 18:39

   Wydaje mi się że będzie to IP57, bo w innym razie byłby to Galaxy S4 Xcover 😀