Nikomu nawet nie przyszło na myśl, że najnowszy smartfon Samsunga będzie miał jakiekolwiek problemy ze sprzedażą. Ba! Podczas swojej premiery cieszył się wielkim zainteresowaniem i już wtedy Samsung wiedział, że jego flagowy model postawi poprzeczkę na bardzo wysokim poziomie w kwestii sprzedaży i pobije rekord swojego poprzednika. Według nieoficjalnych źródeł, Samsung wysłał do dystrybutorów aż 6 milionów egzemplarzy Galaxy S 4 zaledwie w dwa tygodnie!

Mało tego, bo już w ciągu 4 dni od premiery Samsung Galaxy S 4 znalazł się w rękach czterech milionów klientów i  to właśnie dzięki takiemu wynikowi został najlepiej sprzedającym się smartfonem wszech czasów. Jeżeli porównamy osiągnięcie najnowszego flagowca Samsunga do poprzednich smartfonów z rodziny Galaxy S zobaczymy ogromną przepaść. Aby przekroczyć barierę 3 milionów sprzedanych sztuk Samsung Galaxy S potrzebował na to 85 dni, Galaxy S II nieco mniej  bo 55 dni, a Galaxy S III już tylko 21 dni. To jednak nic z wynikiem „Czwórki”.

galaxy-s4-baloons

Według wyliczeń firmy Samsung, do końca maja do klientów ma trafić ponad 10 milionów sztuk Galaxy S 4. Patrząc na wyniki znajdujące się nieco wyżej, trudno jest mieć jakieś wątpliwości, że ta sztuka może się nie udać. Wszystko rozwiąże się z końcem tego miesiąca i jeśli tylko się to stanie, stosowna informacja pojawi się na naszej stronie.

źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *