Już teraz idąc ulicą i rozmawiając przez Galaxy Note II czasami spotykam się z dziwnym spojrzeniem osób, które pewnie w głowie zadają sobie pytanie – Czemu on trzyma tablet przy uchu? Aż strach pomyśleć jakbym wyglądał z 6,3-calowym urządzeniem Galaxy Mega. Zapewne musiałbym wchodzić gdzieś w ciemną uliczkę i dopiero wtedy na spokojnie rozmawiać. Jeśli ciekawi Was to, jak telefon wygląda i jak leży w dłoni, musicie zobaczyć film, który przygotował jeden z zagranicznych serwisów.

Jeśli uważacie, że Galaxy Note II jest dużym urządzeniem, które z trudem mieści się w kieszeni spodni, a idealnym pokrowcem dla niego jest damska torebka, to nie poznaliście jeszcze 6,3-calowego Galaxy Mega. Na samym początku możecie przekonać się jak te dwa urządzenia wyglądają jeśli położymy je koło siebie. Nadal twierdzicie, że Galaxy Note II jest duży 🙂 ?

Samsung Galaxy Mega 6.3 i Galaxy Note II - Porównanie [źródło: 2po2.pl]
Samsung Galaxy Mega 6.3 i Galaxy Note II – Porównanie [źródło: 2po2.pl]

Samsung Galaxy Mega 6.3 to bez wątpienia duże urządzenie, które nie jest przeznaczone dla wszystkich. Przez wymiary i sporą przekątną ekranu można je wcisnąć gdzieś pomiędzy smartfony, a tablety, dlatego też idealnym określeniem w tym przypadku jest mikrotablet z funkcją dzwonienia. Parę godzin temu informowaliśmy, że Galaxy Mega 6.3 pojawił się w pierwszej ofercie przedsprzedażowej i zgodnie z zamieszczonymi tam informacjami, fizycznie do sprzedaży trafi z początkiem lipca.

Samsung Galaxy Mega 6.3 [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy Mega 6.3 [źródło: Samsung]

Mimo swojego rozmiaru, Galaxy Mega 6.3 wydaje się być całkiem wygodny. Nie mam tutaj na myśli wielkości czy obsługi jedną ręką (toż to przecież impossible!), a po prostu całokształt. Choć nieco ubolewam nad brakiem rysika, który jest zarezerwowany dla rodziny Galaxy Note (i tabletów ATIV), Mega może spokojnie zastąpić dwa urządzenia jakimi są smartfon i tablet. Z pewnością są takie osoby, które mają „wypasiony” smartfon i do zawsze noszą ze sobą 7-calowy tablet, dlatego też Galaxy Mega 6.3 jest dla nich urządzeniem idealnym, które łączy cechy smartfonu i tabletu.

Samsung Galaxy Mega 6.3 [źródło: PhoneArena]
Samsung Galaxy Mega 6.3 [źródło: PhoneArena]

Galaxy Mega 6.3 nie ma porywających parametrów, ale w zupełności są one wystarczające do komfortowej pracy i rozrywki. Nie będę ich ponownie wypisywał tylko od razu zaproszę Was do tego wpisu i obejrzenia poniższej prezentacji, którą przygotował serwis PhoneArena.

Rzecz jasna nie miałem jeszcze okazji trzymać Galaxy Mega 6.3 w dłoni, więc moje spostrzeżenia mogę opierać tylko na zdjęciach i filmach takich jak wyżej. Nie mniej jednak większy przedstawiciel serii Galaxy Mega wygląda bardzo okazale, ale też elegancko. Zapewne jest to spowodowane designem, który niemal żywcem został zerżnięty od Galaxy S 4 i niezwykle małą grubością, która wynosi 8 milimetrów. Szczerze? Chciałbym jak najszybciej przetestować to urządzenie.

źródło: PhoneArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 replies on “Prezentacja Samsunga Galaxy Mega 6.3 (wideo)”

 • klik
  23 maja 2013 at 18:04

  Teraz mnie zastanawia tylko jedno a mianowicie s3 ma lepszy procesor tylko trochę mniej pamięci RAM więc czy jest jakiś problem aby ten z aktualizacją otrzymał nową nakladkę samsunga? Naprawdę wiele bym dał za ten nowy wygląd aparatu czy te dwie funkcje Smart. Czy to tak wiele? No chyba że samsung nie chce wychamowac sprzedaży s4 i wyda te funkcje i tą nakladkęale tak jak to zzrobił z s2 i dopiero pół roku po wyjściu s4

 • 27 maja 2013 at 23:13

  Sprzęt super, chętnie zamienię swojego Note 2 na to wielkie cudo.

  • Krzysztof Nawrot
   27 maja 2013 at 23:19

   Ja poczekam na Note 3 😉 Dla mnie w urządzeniach tego pokroju rysik to podstawa.

 • miku666
  23 stycznia 2014 at 17:42

  przesiadłem się na niego z GALAXY NOTE 2 w ogóle NIE WIDZĘ RÓŻNICY z prędkością działania FAKT NOTE 2 MA 4 RDZENIE a mega tylko 2 ALE DZIAŁA TAK samo też myślałem że rysik jest potrzebny do takiego urządzenia A TU NIESPODZIEWNANIESPODZIANKA nie potrzeba SUPER EKRAN SUPER DŹWIĘK polecam

  • Diabeł
   23 stycznia 2014 at 21:51

   Ja pół roku temu sprzedając note 1,poważnie myślałem o kupnie galaxy mega.Lubię duże smartfony,do internetu są idealne,a note w 90% używałem właśnie do tego.Ostatecznie jednak nie kupiłem niego tylko zdecydowałem się na galaxy note 8″.Ale do tej pory,gdy widzę w sklepach mega,żałuję że nie kupiłem,byłby bardziej poręczniejszy od 8-calówki.