Samsung Galaxy S 4 nosi już miano najszybciej sprzedającego się smartfonu na świecie, bo w zaledwie w 4 dni od swojej światowej premiery, trafił do 4 milionów klientów. Co ciekawe, 6 milionów egzemplarzy rozeszło się jak świeże bułeczki w zaledwie dwa tygodnie i widać, że „Czwórka” dzielnie kroczy, by jeszcze w tym miesiącu pokonać granicę 10 milionów. Samsung Galaxy S 4 jest nie tylko najszybszy, ale także najbardziej ekologiczny, na co dowodem jest przyznany niedawno certyfikat TCO.

TCO to certyfikat jakości przyznawany urządzeniom elektronicznym i oceniający ich zgodność między innymi pod względem egonomii, energooszczędności, emisji promieniowania i ekologii. Norma bierze pod uwagę czytelność i stabilność obrazu, bezpieczeństwo elektryczne i odporność na zakłócenia zewnętrzne. Przyznawaniem certyfikatu zajmuje się szwedzka organizacja TCO Development, która zajmuje się jakością i trwałością produktów IT.

Samsung Galaxy S 4 z certyfikat TCO [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy S 4 z certyfikat TCO [źródło: Samsung]

Specjalna, niezależna komisja uznała, że Galaxy S 4 pod względem bezpieczeństwa ekologicznego jest pozbawiony substancji określanych jako niebezpieczne. Składniki takie jak nikiel, rtęć czy beryl jeśli są obecne w danym urządzeniu znacznie ograniczają możliwość jego recyklingu. Na przyznanie certyfikatu TCO duży wpływ miała także wydajność i niezawodność baterii, w jaką został wyposażony najnowszy flagowy smartfon Samsunga.

Od siebie dodam, że warto zwrócić także uwagę na pudełko w jakie został zapakowany Galaxy S 4. Jest ono stworzone w 100 % z materiałów pochodzących z recyklingu, a wszystkie nadruki zostały nałożone za pomocą farb stworzonych na bazie soi. To kolejny krok i ukłon Samsunga w stronę ekologii.

Czy uważacie, że Samsung Galaxy S 4 ma w tym roku szansę na nagrodę EISA? Poprzednikowi, Galaxy S III ta nagroda należała się bez dwóch zdań, bo wprowadził wiele innowacji i zmian nie tylko w wyglądzie, ale także funkcjonalności smartfonu. Ciekaw jestem jak to będzie w tym roku.

źródło: Samsung

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *