Samsung Galaxy Note III do premiery którego osobiście odliczam wszystkie godziny, pojawia się coraz częściej w sieci. Wiemy już, że przyszły tabletofon Samsunga może posiadać optyczną stabilizację obrazu, z czego do tej pory znane były tylko smartfony Nokii. Tym razem została pruszona kwestia układu odpowiedzialnego za działanie urządzenia, który podobnie jak w Galaxy S 4 ma pochodzić od firmy Qualcomm. 

Ostatnie doniesienia wskazują, że w Galaxy Note III znajdziemy jednostkę Qualcomm Snapdragon 800, zamiast najnowszego, autorskiego układu Samsunga o nazwie Exynos 5 Octa. Jeśli te infromacje okazałyby się prawdziwe, szykuje nam się niezły „potwór” o potężnej mocy obliczeniowej.

Snapdragon 800 jest obecnie najmocniejszym układem firmy Qualcomm, zbudowanym w 28 nm procesie technologicznym i wyposażonym w 4 rdzenie Krait 400, które mogą pracować z maksymalnym taktowaniem 2,3 GHz. Znajdziemy także super-wydajny procesor Adreno 330, odpowiedzialny za grafikę i obsługujący nagrywanie oraz odtwarzanie filmów w rozdzielczości 4K. Warto też wspomnieć, że Snapdragon 800 wspiera dźwięk przestrzenny 7.1 i nową generację chipu LTE, umożliwijącego pobieranie danych z prędkością do 300 Mbit/s i ich wysyłanie do 75 Mbit/s.

Qualcomm Snapdragon 800 [źródło: gadgets.ndtv.com]
Qualcomm Snapdragon 800 [źródło: gadgets.ndtv.com]

Z pozostałych informacji wynika, że w 3. generacji Galaxy Note znajdziemy 6-calowy ekran Super AMOLED, 2 lub więcej GB pamięci RAM i aparat o matrycy 13 megapikseli z optyczną stabilizacją obrazu. Galaxy Note III zostanie zaprezentowany we wrześniu na targach IFA 2013. Postaramy się tam być!

źródło: GSMArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *