Samsung już jakiś czas temu dał nam znać o aktualizacji do najnowszej wersji systemu Android 4.2.2 Jelly Bean dla Samsunga Galaxy S III i Galaxy Note II. Spekulowano, że aktualizacja pojawi się już w bieżącym miesiącu i przyniesie ze sobą niektóre funkcji znane z Galaxy S 4. Poza wyciekiem testowego oprogramowania dla poprzedniego flagowca Samsunga, nadal nie ma konkretnej informacji, kiedy pojawi się długo wyczekiwana aktualizacja. Otóż okazuje się, że użytkownicy tych dwóch urządzeń będą musieli jeszcze trochę na nią poczekać. 

Wczoraj oficjalny profil @SamMobiles opublikował na Twitterze informację, że aktualizacja zostanie opóźniona. Według zapewnień problem tkwi w nakładce producenta TouchWiz.

Akurat to można wybaczyć, dostosowanie autorskiej nakładki pod dany system i pod urządzenie jest bardzo czasochłonnym procesem i może sprawiać wiele trudności. Co więcej, w sieci pojawiły się już plotki, że TouchWiz Nature UX w wersji 2.0 nie będzie współpracował ze smartfonami z mniejszą ilością pamięci RAM niż 1,5 GB. Nie podano jednak innych, konkretnych informacji w tym temacie. Chwilę później na tym samym profilu pojawiła się kolejna informacja, która brzmi następująco:

Czyżby świadczyło to o tym, że najnowsza odsłona interfejsu TouchWiz nie trafi do Galaxy S III i Galaxy Note II? Być może jest to tylko pomyłka ze strony SamMobile, bo jak podał w następnym swoim tweecie, nakładka dla dwóch wspomnianych przed chwilą urządzeń będzie w tej samej wersji co w Galaxy S 4.

Jak myślicie? Powodem jest sama nakładka czy kompletnie co innego? Przypomnijmy, że w wersji testowej najnowszego oprogramowania dla Galaxy S III nie znajduje się TouchWiz Nature UX 2.0, a jego poprzednia wersja. Nie popadajmy jednak w przygnębienie i poczekajmy na więcej, bardziej szczegółowych informacji, które z pewnością niedługo się pojawią.

źródło: Twitter (SamMobiles)

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 replies on “Android 4.2.2 Jelly Bean dla Galaxy S III i Galaxy Note II opóźniony. Dlaczego?”

 • SGSII
  12 czerwca 2013 at 19:27

  Jak wyjdzie SIV mini to wysrają tą zbugowaną aktualizację 😉

 • klik
  12 czerwca 2013 at 19:31

  A ja już pisałem o tym że wszystkie nowe smartfony z nową nakładką mają minimum 1, 5 gb ramu po czym wyszedł galaxy ace 3 z 1 gb ramu więc moje wątpliwości zostały rozwiane ale teraz pytam się gdzie są ci co narzekali na samsunga i mówili że 4 rdzenie to za dużo ale cieszyli się że ramu nie dodano!

 • 20 czerwca 2013 at 22:29

  Jakoś tak jest, że producenci nie zawsze spieszą się z aktualizacją systemów operacyjnych. Jest to w pewnym sensie uzasadnione – bo bardzo często najpierw chcą być pewni, że wersja obecna jest już w pełni dopracowana. Tak było z androidem ICS 4.0 i późnym przejściem na Jelly Bean.

 • centurion
  21 czerwca 2013 at 14:33

  Obecnie wszystko działa na JB 4.1.2 aż miło, że nawet nie chce się innych romów zmodowanych wgrywać. Ciekawe czy zdążą 4.2.2 połatać i kiedy go w końcu wydadzą, coś mi się wydaje że na początku nie wszystko cacy. Kto wie być może wyjdzie ale wersja 4.3 skoro tak przedłużają w koło.