Samsung planuje wydanie kolejnej wersji swojego flagowego smartfonu Galaxy S 4. Która to już z kolei, hmm? Tym razem zmiany nie dotyczą wyglądu jak to miało miejsce w Galaxy S 4 Active. Przyszła kolej na model z obsługą LTE-Advanced, siecią która oferuje kilkukrotnie szybszą prędkość niż „zwykłe” LTE. 

JK Shin, szef działu mobilnego w Samsungu potwierdził obecność nowej, szybszej wersji Galaxy S 4. Smartfon będzie obsługiwał standard LTE-Advanced, a co za tym idzie, zostanie wyposażony w mocniejszy układ Snapdragon 800 od firmy Qualcomm. Takie zmiany z pewnością pozytywnie wpłyną na funkcjonalność i szybkość działania urządzenia, ale czy rzeczywiście są niezbędne?

LTE-Advanced zapewnia jeszcze szybszą prędkość transferu danych. Jest to odpowiednio 3 Gb/s podczas pobierani danych i 1 Gb/s przy wysyłaniu. Tak wygląda to w teorii, ale pewne jest to, że w praktyce będzie nieco inaczej i prędkości transferu będą niższe. Pytanie tylko kiedy sieć LTE-Advanced będzie dostępna? W naszych kraju dopiero co rozwija się LTE i nawet w dużych miastach prędkości są niższe niż te deklarowane, dlatego jak na razie na szybsze LTE nie ma co liczyć. Jak podaje amerykański operator AT&T, sieć LTE-Advanced zostanie uruchomiona w drugiej połowie tego roku.

Samsung Galaxy S 4 z obsługą LTE-Advanced pojawi się pod koniec tego miesiąca, ale początkowo będzie dostępny tylko na rodzimym rynku w Korei Południowej. Wiadomo też, że cena nowej wersji będzie na tym samym poziome, co w przypadku pierwszej wersji flagowego smartfonu Samsunga. Nie ma żadnych informacji kiedy i czy w ogóle najmocniejsza wersja Galaxy S 4 trafi do innych krajów, w tym także do Polski.

Czy uważacie, że kolejna wersja Galaxy S 4 jest potrzebna?

źródło: SamMobile via Reuters

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *