Dopiero na kilka dni przed konferencją Google I/O 2013 dowiedzieliśmy się, że Samsung we współpracy z Google planuje wypuścić specjalną wersję Galaxy S 4 z czystym systemem Android 4.2.2 Jelly Bean. Tak też się stało, smartfon został oficjalnie zaprezentowany 15 maja na konferencji Google i zgodnie z założeniami, wczoraj trafił do oferty sklepu Play.

Samsung Galaxy S 4 Google Edition pod względem wyglądu nie różni się praktycznie niczym od standardowej wersji smartfonu. Mamy ten sam procesor Snapdragon 600, 2 GB pamięci RAM, aparat o matrycy 13 milionów pikseli i baterię o pojemności 2600 mAh. Zmiany zauważymy dopiero po włączeniu urządzenia, bo przywita nas tzw. czysty system Android 4.2.2 Jelly Bean bez żadnej nakładki producenta i bez preinstalowanych, dodatkowych aplikacji. Na próżno jest też szukać funkcji Smart, no ale jak już system ma być czysty to całkowicie.

Samsung Galaxy S 4 Google Edition [źródło:  Google]
Samsung Galaxy S 4 Google Edition [źródło: Google]

Wiele osób narzekało na zbyt małą ilość pamięci w flagowym smartfonie Samsunga, o czym wielokrotnie Was informowaliśmy. Samsung Galaxy S 4 był tak przeładowany różnymi funkcjami i programami, że z 16 GB deklarowanej pamięci, dla użytkownika zostało tylko nieco ponad 9 GB. Na całe szczęście w wersji Google Edition jest lepiej, znacznie lepiej, bo wolna przestrzeń na dane urosła do prawie 13 GB! Dokładnie jest to 12,65 GB, co jest bardzo dobrym wynikiem.

Samsung Galaxy S 4 Google Edition jest dostępny w ofercie sklepu Play w cenie 649 dolarów, co w przeliczeniu na naszą walutę daje kwotę w okolicach 2150 złotych. Smartfon jak na razie występuje tylko w kolorze białym, a jego wysyłka będzie realizowana od 9 lipca. Niestety oferta Google Play w naszym kraju nadal jest ograniczona przez co nie mamy możliwości zamówienia tego modelu bezpośrednio ze sklepu. Google, kiedy to się w końcu zmieni, co?

Samsung Galaxy S 4 Google Edition [źródło:  Google]
Samsung Galaxy S 4 Google Edition [źródło: Google]

Plusem jest na pewno to, że po premierze Galaxy S 4 w wersji od Google prawdopodobnie czyste oprogramowanie pojawi się w sieci, przez co każdy zainteresowany, posiadający wersję ze Snapdragonem 600 będzie mógł je zainstalować na swojej „Czwórce”. Co sądzicie o czystej wersji Galaxy S 4? Czy uważacie, że taka wersja będzie bardziej popularna niż Galaxy S 4 wprost od Samsunga z nakładką TouchWiz? Dajcie znać w komentarzach.

źródło: Google

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Samsung Galaxy S 4 Google Edition dostępny w ofercie Google Play!”

  • Marcin
    27 czerwca 2013 at 18:04

    Chętnie sam bym kupił Samsunga s 4 Google Edition gdyby był w Polsce.