Przedsprzedaż kompaktowej wersji flagowego smartfonu Samsunga w Polsce rozpoczęła się nieco ponad dwa tygodnie temu. Wtedy też informowałem Was o ofercie sklepu Euro, w której Galaxy S 4 mini został wyceniony na 1899 złotych. Taka też jest jego sugerowana cena w sprzedaży detalicznej. Przez ten czas Galaxy S 4 mini trafił do kilku innych sklepów i rzecz jasna, pojawił się także w serwisie aukcyjnym Allegro. Jak tam wyglądają jego ceny?

Samsung Galaxy S 4 mini to smartfon z dwurdzeniowym procesorem o wysokim taktowaniu, z wystarczającą ilością pamięci RAM i wyraźnym 4,3-calowym ekranem o przyzwoitej rozdzielczości. Niektórzy uważają, że urządzenie stanowi niejako fuzję najnowszego flagowca z jeszcze całkiem popularnym, ale już wysłużonym Galaxy S II. Trudno się z tym nie zgodzić. Wygląd smartfonu i „inteligentne” funkcje zostały zaczerpnięte z Galaxy S 4, a w specyfikacji można doszukać się podobieństw do tego drugiego.

Samsung Galaxy S 4 mini [źródło: 2po2.pl]
Samsung Galaxy S 4 mini [źródło: 2po2.pl]

Większość użytkowników uważa, że cena Galaxy S 4 mini jest zbyt wysoka i po części mają rację. Nie mnie tutaj jednak jest oceniać, bo każdy dysponuje innym portfelem, ale w porównaniu do sugerowanej ceny Galaxy S III mini widać sporą różnicę. Z drugiej jednak strony, są to dwa odmienne urządzenia i według mnie „Trójka” w wersji mini była znacznie bardziej okrojona w stosunku do swojego pierwowzoru niż teraz Galaxy S 4 mini w stosunku do Galaxy S 4.

Galaxy S 4 mini i Galaxy S III mini [źródło: 2po2.pl]
Galaxy S 4 mini i Galaxy S III mini [źródło: 2po2.pl]

Jeśli jednak ktoś planuje zakup Galaxy S 4 mini już teraz i chce zaoszczędzić kilka papierków z podobizną polskich królów, może poszukać swojego egzemplarza na Allegro. Ceny w porównaniu do tej sugerowanej są niższe nawet o 250 złotych i zaczynają się od 1649 złotych. Oferty w większości przypadków pochodzą od firm (komisów), a według opisu smartfony są fabrycznie zapakowanie i posiadają 24-miesięczną gwarancję producenta. Pamiętajcie jednak, że zakupy na aukcjach zawsze wiążą się z większym ryzykiem niż te w sklepach stacjonarnych, więc warto zachować zdrowy rozsądek i wszelkie zasady bezpieczeństwa.

Galaxy S 4 mini - ceny Allegro [źródło: Allegro]
Galaxy S 4 mini – ceny Allegro [źródło: Allegro]

Czy jest to już kwota, za którą warto zakupić Galaxy S 4? A może warto poczekać aż cena jeszcze się obniży?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Samsung Galaxy S 4 mini: W jakiej cenie dostępny jest na Allegro?”

  • s3
    8 lipca 2013 at 13:46

    Za tą cene to można mieć NOTE 2 albo S3+etui w tej cenie 😉