Smartfony trafiające na nasz rynek mają przeważnie 16 GB wewnętrznej przestrzeni na dane, która i tak w sporej części jest już zajęta przez system, nakładkę producenta i aplikacje. Jeśli weźmiemy pod uwagę urządzenia Samsunga było tak w przypadku niemal całej serii Galaxy S czy Galaxy Note. Owszem, możemy pamięć rozbudować za pomocą karty, ale co powiecie na smartfon z baterią jak w tablecie i pamięcią jaką jeszcze parę lat temu dysponowały komputery?

Nie tak dawno pisaliśmy o sporej baterii firmy Mugen Power dla Galaxy S 4, która oferowała ponad dwukrotnie lepszą wydajność od standardowego akumulatora. Takie zasoby mocy pozwoliłby zapewne na około 4-5 dni pracy smartfonu z dala od źródła prądu i ładowarki. A co gdyby ten czas zwiększyć do nawet tygodnia, a może i nawet dłużej? Pewien użytkownik z forum XDA Developers postanowił nieco podrasować swojego Galaxy Note II, wkładając do niego akumulator o pojemności aż 9300 mAh i zwiększając pamięć do łącznie 288 GB. Jak mu się to udało?

Samsung Galaxy Note II z 288 GB pamięci i baterią 8500 mAh [źródło: XDA]
Samsung Galaxy Note II z 288 GB pamięci i baterią 8500 mAh [źródło: XDA]

Wszystkie modyfikacje zostały przeprowadzone na Galaxy Note II w wariancie na dwie karty SIM, który jest dostępny w Chinach. Użytkownik zaopatrzył urządzenie w specjalny adapter z microSD na pełnowymiarowe SD i dokupił do tego super-szybką kartę pamięci Lexar Professional 600x SDXC UHS-I o pojemności 256 GB, której koszt wynosi bagatela 743,99 funtów, czyli około 3800 złotych. Nie mogło też zabraknąć baterii ZeroLemon o pojemności aż 9300 mAh, choć na zdjęciach przeważnie wydać wariant z nieco mniejszym akumulatorem 8500 mAh.

[nggallery id=106]

Galaxy Note II po takich modyfikacjach znacznie przybrał na wadze i zwiększył swoje wymiary. Mało tego, by zakryć baterię i adapter z kartą trzeba było użyć specjalnej, tylnej klapki, która zachodziła na krawędzie urządzenia i została nacięta w dwóch miejscach, by to wszystko pomieścić. Wygląda to mało estetycznie, ale czego nie robi się w imię… nauki. Użytkownikowi gratulujemy, czekamy na kolejne modyfikacje i żałujemy, że nie możemy napisać na koniec, że „Polak potrafi” 😉

źródło: XDA Developers

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *