Pamiętacie informacje o wybuchowym Samsungu Galaxy S III? Sytuacja od samego początku wydawała się bardzo niepokojąca, lecz jak się później okazało, wina leżała w głównej mierze po stronie użytkownika. Pozostawił on smartfon w uchwycie samochodowym przy przedniej szybie, na słońcu, a ten miał uruchomioną nawigację i cały czas włączony ekran na maksymalnym podświetleniu. Kilkudziesięciostopniowa temperatura w środku samochodu doprowadziła do samozapłonu, co uszkodziło gniazdo ładowania i prawdopodobnie moduł GSM (telefon działał,ale nie miał zasięgu). Mamy lato, więc docierają do nas kolejne informacje o palących telefonach, które tym razem ponownie dotyczą Galaxy S III i flagowego Galaxy S 4.

Na początku wspomnę o Samsungu Galaxy S 4, który zdołał zapalić się podczas ładowania. Użytkownik ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich miał szczęście, bo obyło się bez  uszczerbku na jego zdrowiu. W wyniku całej sytuacji szkody poniósł sam smartfon, a dokładniej jego port microUSB, kabel USB, część dolnej ramki i etui S View Cover. Możecie z resztą wszystko zobaczyć na poniżej fotografii. Samsung poinformował, że dostarczy poszkodowanemu nowy model, a całą tą sprawę postara się wyjaśnić poprzez specjalistyczne badania. Należałoby też wspomnieć o tym, że jest to pierwszy taki przypadek najnowszego flagowca południowokoreańskiej firmy.

Samsung Galaxy S 4 po wybuchu [fot. AndroidSPIN]
Samsung Galaxy S 4 po wybuchu [źródło: AndroidSPIN]

Drugim przypadkiem jest zeszłoroczny smartfon, Galaxy S III. Wcześniej mieliśmy do czynienia z informacjami o „tajemniczych” wybuchach tego modelu, ale tym razem sytuacja jest naprawdę bardzo poważna. Poszkodowanym została 18-letnia Fanny Schlatter pochodząca ze Szwajcarii. Jak twierdzi Fanny – smartfon sam  wybuchł jej w kieszeni. Dziewczyna nie miała jednak tyle szczęścia, co wspomniany wyżej posiadacz Galaxy S 4, gdyż została bardzo mocno poparzona.

[nggallery id=107]

Oddział firmy mieszczący się w Szwajcarii oznajmił, iż uszkodzony Samsung Galaxy S III (a raczej to coś, co z niego zostało) został odesłany prosto do Korei Południowej, gdzie zostanie poddany głębszym analizom , które wyjaśnią przyczyny tego przykrego wypadku.

Galaxy S III po wybuchu [źródło: AndroidSPIN]

Czy jest to powód aby się przejmować? Oczywiście, że tak, szczególnie jak popatrzymy na skutki w przypadku drugiego zdarzenia. Warto jednak poczekać na wyniki badań, które jednoznacznie stwierdzą, co było przyczyną.

źródło: AndroidSPIN

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 replies on “Wybuchowy problem Galaxy S 4 i Galaxy S III”

  • esuba94
    12 lipca 2013 at 20:50

    Powinna wyjść nowa odmiana S4 —> Galaxy C4 🙂

  • DeVilio
    21 sierpnia 2013 at 11:49

    Z tego co wiem to w tym drugim przypadku czyli s3 babka używała podrobki baterii która się rozszczelniła i uległa zniszczeniu (lit+woda=buum) tak wiec wina lezy po stronie babki.