Samsung Galaxy NX pod pewnym względem jest podobny do wcześniej zaprezentowanego kompaktowego aparatu Galaxy Camera. Cechą wspólną jest na pewno system Android, lecz ze względu na zastosowanie wymiennej optyki, lepszej matrycy i podzespołów, nowy aparat jest przeznaczony dla profesjonalistów. Świadczy też o tym jego cena, która jak się okazuje jest bardzo wysoka. Ile zatem przyjdzie nam zapłacić za najnowszy aparat Samsunga?

Galaxy NX to pierwszy aparat cyfrowy południowokoreańskiego producenta, który ma wymienny obiektyw, działa w oparciu o system operacyjny Android w wersji 4.2.2 Jelly Bean i ma wbudowany modem 3G/4G LTE. Takie połączenie rozszerza jego funkcjonalność nie tylko pod względem stosowania obiektywów o różnej ogniskowej, ale także dostępu do masy aplikacji i funkcji jakie oferuje Android oraz możliwości szybkiego udostępniania zdjęć za pomocą modułów łączności.

Samsung Galaxy NX [źródło: SamMobile]
Samsung Galaxy NX [źródło: SamMobile]

„Bezlusterkowiec” został wyposażony w czterordzeniowy procesor Pega-Q o o taktowaniu 1,6 GHz, 2 GB pamięci operacyjnej RAM i szybki procesor przetwarzania obrazu DRIMe4. Aparat może pochwalić się matrycą APS-C o rozdzielczości 20,3 milionów pikseli i dotykowym, 4,8-calowym ekranem HD wykonanym w technologii TFT LCD. Nigdy nie byłem specem w kwestii fotografii, dlatego nie będę operował technicznym językiem i zainteresowanych tym sprzętem od razu odeślę na stronę producenta po więcej szczegółów.

Aparat Galaxy NX zaprezentowano na gali Samsung Premiere 2013, która odbyła się 20. czerwca w Londynie, a po ponad miesiącu od tego wydarzenia urządzenie powoli wkracza do sprzedaży. Jego cena detaliczna miała wynosić 1499 euro, co dla przeciętnego użytkownika jest kwotą bardzo wysoką. Jak na razie swoją ofertę przedstawiły dwa brytyjskie sklepy – Jessops i WEX Photograpic, gdzie Galaxy NX dostępny jest za 1299 funtów, co w przeliczeniu na polskie złotówki daje nam kwotę w okolicach 6300 złotych. Aparat jest w kolorze czarnym a w zestawie z nim znajduje się obiektyw 18-55 mm.

Samsung Galaxy NX [źródło: SamMobile]
Samsung Galaxy NX [źródło: SamMobile]

Obecnie nic nie wiadomo na temat możliwości zakupu tego sprzętu w Polsce. Jeśli jednak się pojawi, możemy spodziewać się ceny jeszcze wyższej, która będzie zbliżona do 7 tysięcy. Czy wśród nas jest maniak fotografii, który planuje zakup NX’a?

źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *