Już od jakiegoś czasu każdy użytkownik, któremu udało się zakupić Samsunga Galaxy S 4 w wersji Google Edition może zaopatrzyć się w Androida 4.3 Jelly Bean. Jak się okazuje zaraz po udostępnieniu nowej wersji oprogramowania wiele osób miało poważne problemy z zapisywaniem danych na karcie pamięci. O co dokładnie chodzi?

Użytkownicy już od razu po aktualizacji do najnowszego systemu Google napotykają na duży problem, który w pewnym stopniu uniemożliwia dalszą pracę na urządzeniu. To wszystko spowodowane jest przez wszelkie próby zainstalowania aplikacji bądź zapisania ich danych na karcie pamięci. Najprawdopodobniej jest to wywołane brakiem przyznania uprawnień dla aplikacji do zapisywania danych na zewnętrznych nośnikach pamięci.

Galaxy-S4-Google-Edition-Problem-SD
Problem z zapisem danych na karcie pamięci w Galaxy S 4 GE [źródło: AndroidCentral]

Doświadczeni użytkownicy mogą szybko uporać się z wyżej wymienionym problemem, dopisując jedną linijkę kodu w odpowiednim pliku – platform.xml. Użytkownicy, którzy są laikami w temacie, powinni skorzystać z aplikacji ES File Explorer – menadżera plików, który pozwala na swobodne zapisywanie danych na karcie SD.

Rozwiązanie problemu z zapisywaniem danych na karcię pamięci w Galaxy S 4 GE [źródło: SamMobile]
Rozwiązanie problemu z zapisywaniem danych na karcię pamięci w Galaxy S 4 GE [źródło: SamMobile]

Już niebawem powinna zostać wydana kolejna aktualizacja oprogramowania, która z pewnością usunie ten błąd w systemie. W chwili obecnej ani Google ani Samsung nie zabrali głosu w tej sprawie. Miejmy nadzieję, że wszystko rozwiąże się już w najbliższym czasie.

źródło: AndroidCentral

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *