Samsung już od jakiegoś czasu jest traktowany jako jeden z najlepszych producentów na świecie. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę smartfony, gdyż te sprzedają się naprawdę dobrze. Koreański producent zdążył już wyrobić sobie dobrą markę na rynku. Dziś dochodzą do nas kolejne dobre wieści, które dotyczą tego koncernu. O co więc dokładnie chodzi? 

Wyniki badań, które zostały wykonane przez Strategy Analytics wykazują, że Samsung dokonał kolejnego sukcesu w swojej karierze. Koreański gigant zyskuje pierwsze miejsce na świecie pod względem dochodów, a to wszystko dzięki sprzedaży, która wyniosła ponad 15 milionów sprzedanych egzemplarzy w Chinach, największym na świecie rynku telekomunikacyjnym. Samsung już szósty raz z rzędu zajmuje pierwsze miejsce i nadal figuruje na podium najlepiej sprzedających się marek. Warto również wspomnieć o tym, że firma w ostatnim kwartale tego roku sprzedała ponad 78 mln smartfonów i dzięki temu uzyskała 34% udziału na całym świecie.

Udział Samsunga w obecnym kwartale wyniósł dokładnie 19,4%, wyprzedzając przy tym największą konkurencję, jaką jest firma Apple. Udziały firmy z Cupertino wynoszą tylko 4,3% przy sprzedaży liczącej 3,4 mln sprzedanych iPhone’ów.

źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Smartfony Samsunga sprzedają się jak świeże bułeczki”

  • 14 sierpnia 2013 at 15:09

    Samsung bardzo dobrze się sprzedaje na świecie ale na naszym rynku jeżeli chodzi szczególnie o tablety w cenie do 1000zł to coraz częściej wybieramy tańsze urządzenia mniej znanych producentów. Na przykład w niedawno opublikowanym rankingu sprzedaży za miesiąc lipiec w tym segmencie cenowym w dziesiątce znalazł się tylko jeden produkt tego producenta i to dopiero na dalszym miejscu.