Urządzenie z tytułu o dynamicznie brzmiącej nazwie ma być pierwszym inteligentnym zegarkiem działającym pod kontrolą systemu Android, wyprodukowanym przez firmę Samsung. Im bliżej rozpoczęcia targów IFA 2013 tym więcej pojawia się na jego temat informacji, a wczorajszy dzień można uznać za prawdziwych ich wysyp. Pojawił się bowiem kolejny bardzo udany, ale mało realny projekt koncepcyjny i prawdopodobne dane techniczne zegarka. Czego możemy się spodziewać?

Jak się okazuje, smartwatch Samsunga niekoniecznie musi być osobnym akcesorium dla urządzeń Galaxy. Samsung Galaxy Gear, który ma zostać zaprezentowany razem z Galaxy Note III na zbliżających się targach w Berlinie, może okazać się czymś w rodzaju smartfonu, z możliwością wykonywania połączeń głosowych, wysyłania wiadomości tekstowych, obsługi poczty elektronicznej czy nawet przeglądania Internetu. Mimo tego, że nadal nie wiemy jak będzie wyglądał ten prawdziwy inteligentny zegarek, w sieci pojawiła się jego pierwsza, nieoficjalna specyfikacja.

Serwis SamMobile, powołując się na anonimowe źródło podaje, że gadżet na rękę od Samsunga zostanie wyposażony w dwurdzeniowy procesor Samsung Exynos 4212 o taktowaniu 1,5 GHz, taki sam jaki znalazł zastosowanie w 8-calowym tablecie Galaxy Tab 3. Dodatkowo układ ten będzie wspierany przez 1 GB pamięci RAM i 4-rdzeniowy procesor graficzny ARM Mali-400. Musicie przyznać, że zegarek z podzespołami średniej klasy smartfonu robi wrażenie, ale czy rzeczywiście tak będzie?

Samsung Galaxy Gear - projekt koncepcyjny [źródło: T3]
Samsung Galaxy Gear – projekt koncepcyjny [źródło: T3]

Jeśli infromacje się potwierdzą, głównym elementem zegarka będzie 1,67-calowy (3 cm x 3 cm) wyświetlacz wykonany w technologii AMOLED o rozdzielczości 320 x 320 pikseli. Niestety nic nie wskazuje na to, by był to ekran elastyczny, a zwykły, kwadratowy, co można wywnioskować z podanych wyżej wymiarów. Dalsza specyfikacja zakłada obecność aparatu o matrycy 2 megapikseli oraz modułów łączności Bluetooth i NFC.

Samsung Galaxy Gear - projekt koncepcyjny [źródło: T3]
Samsung Galaxy Gear – projekt koncepcyjny [źródło: T3]

Wczoraj do sieci trafił także kolejny projekt koncepcyjny zegarka stworzony przez serwis T3. Koncept został stworzony w oparciu o szkice projektowe, które jakiś czas temu wyciekły do sieci i zakłada, że smartwatch od Samsunga będzie bardziej czymś w rodzaju inteligentnej opaski na nadgarstek z wyświetlaczem niż urządzenia wyglądającego jak typowy zegarek. Zaskakujące jest jednak to, że po rozłożeniu powierzchnia ekranu zwiększa się do 3,5″, co według mnie jest wizją na prawdę daleko idącą w przyszłość niż coś, co zobaczymy za trzy tygodnie na targach. Trzeba przyznać, że projekt jest bardzo udany, ale na pewno nie znajdzie odzwierciedlenia w rzeczywistości, przynajmniej w najbliższym czasie.

Pamiętajcie, że powyższe informacje nie zostały przez nikogo potwierdzone i nie bez powodu wpis ten powędrował do kategorii Plotki i ciekawostki. Przyjmijcie więc to z lekkim przymrożeniem oka ;). Jeśli tylko będziemy mieć nowe informacje na pewno damy Wam znać.

źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Samsung Galaxy Gear – przypuszczalna specyfikacja i kolejny projekt”

  • esuba94
    17 sierpnia 2013 at 22:09

    Gdyby nie koncerny paliwowe to ten render koncepcyjny wyszedł by naprawde.