18 dni – tyle czasu dzieli nas od rozpoczęcia największych targów elektroniki użytkowej w Europie. To właśnie na IFA 2013 w Berlinie poznamy kolejną generację tabletofonu – Galaxy Note III i prawdpodobnie inteligentny zegarek Galaxy Gear. Do ich premiery jeszcze trochę zostało, ale już teraz zagraniczne źródła podają, kiedy można spodziewać się pierwszej dostawy tych urządzeń.

Według informacji, które otrzymał serwis SamMobile, pierwsza partia Galaxy Note III wyruszy do sprzedawców już w 36. tygodniu roku (2-8 września), czyli w tygodniu kiedy rozpoczynają się targi IFA 2013 i kiedy najnowszy tabletofon ma być oficjalnie zaprezentowany światu. Trochę inaczej przedstawia się sytuacja w przypadku smartwatch’a Galaxy Gear. Inteligentny zegarek ma zawitać do sklepów w 40. tygodniu roku, co oznacza, że będzie dostępny dopiero na początku października. Zagraniczny serwis zastrzega jednak, że terminy te mogą jeszcze uleć zmianie (przesunięcie o tydzień lub dwa) i w głównej mierze będą zależeć od regionu.

Kiedy Galaxy Note III może zawitać do Polski? Galaxy S 4 potrzebował niespełna półtora miesiąca, by pojawić się na sklepowych półkach w naszym kraju Jego światowa premiera odbyła się 14. marca, a w Polsce był dostępny od 27. kwietnia. Patrząc jednak na to, że każde kolejne flagowe urządzenie południowokoreańskiego producenta coraz szybciej trafia do sprzedaży, można się spodziewać, że Galaxy Note III będzie u nas dostępny już na początku październik, co jednak nie do końca pokrywa się z powyższymi terminami.

Galaxy Note III - koncept [źródło: 3g.co.uk]
Galaxy Note III – koncept [źródło: 3g.co.uk]

Warto wspomnieć o tym, że Samsung Galaxy Note III, który trafi do sprzedaży będzie wyposażony w 32 GB pamięci wbudowanej, z czego około 25-26 GB będzie do dyspozycji użytkownika. To bardzo dobra wiadomość, bo już w przypadku Galaxy S 4 niektórzy zdążyli się przekonać, że 16 GB to jednak za mało. Wszystko wskazuję na to, że 16-gigabajtowy wariant zostanie porzucony, a obok wersji 32 GB będzie także wersja o dwukrotnie większej pojemności – 64 GB.

Jesteście zainteresowani zakupem Galaxy Note III? Jeśli tak to kiedy – od razu po premierze w przedsprzedaży czy parę tygodni później?

źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 replies on “Sprzedaż Galaxy Note III ruszy we wrześniu, Galaxy Gear miesiąc później”

 • 20 sierpnia 2013 at 02:46

  w dniu w którym pojawi się w sklepie.. będę stał przed dzwiami.. jak ajfonowcy 🙂

 • Evog
  20 sierpnia 2013 at 11:39

  Jeszcze nie wiem czy kupie trojeczke. Zastanawiam się czy to będzie aż tak duża różnica, że będzie się opłacało przesiąść z 2 na 3. Chciało by się mieć najnowszy sprzęt ale na pieniądzach jeszcze nie śpię :). Zobaczęjeszcze jjakie dzień wyglądał aparat foto.
  Jeżeli już miałbym kupić to myślę że odczekał bym miesiąc czy dwa bo ceny na pewno spadną o te kilkaset złotych.

 • esuba94
  20 sierpnia 2013 at 13:39

  Ja w t-mobile jak tylko sie pojawi.

 • mistgras
  20 sierpnia 2013 at 14:48

  Mam S4 to Note III nie kupię już. Ale może dostępność Nota III w Warszawie w Samsung Brand Store będzie jeszcze we wrześniu? Możliwe całkiem 😀

 • rainbow
  20 sierpnia 2013 at 15:56

  Ja biore bo przesiadam sie z 3 letniego telefonu. Akurat monitorowalem ceny s4 i pierwsza cena to bylo 2800-2900. Minela chwila i bylo 400 zl taniej. Pierwsza cena jest zawsze dla szalencow.