Codziennie docierają do nas nowe informacje o dwóch bardzo wyczekiwanych urządzeniach Samsunga – Galaxy Note III i Galaxy Gear. Zazwyczaj dowiadujemy się kolejnych rzeczy o specyfikacji, funkcjach czy wyglądzie, ale tym razem jest nieco inaczej, bo została poruszona kwestia ceny tych urządzeń w Europie. Ile zatem będziemy musieli wyłożyć pieniędzy na zakup inteligentnego zegarka i 3. generacji Galaxy Note? 

Na początku tego miesiąca w jednym z wpisów trochę spekulowałem na temat ceny Galaxy Note III. Była też ankieta, gdzie mogliście zaznaczyć jedną z czterech odpowiedzi (nadal możecie) i wyrazić swoje zdanie na temat przypuszczalnej ceny nowego przedstawiciela serii urządzeń z rysikiem S-Pen. Wygląda na to, że serwis SamMobile zaznaczyłby opcję Więcej niż 2899 złotych, bo  na to wskazują ceny, które udostępnił na swoim Twitterze.

Nieoficjalne ceny Galaxy Note III i Galaxy Gear [źródło: SamMobile]
Nieoficjalne ceny Galaxy Note III i Galaxy Gear [źródło: SamMobile]

Według serwisu, cena Galaxy Note III w wersji z 32 GB pamięci wewnętrznej będzie wynosić od 699 do nawet 749 euro, co w wolnym przeliczeniu (bez VAT’u, marży itp.) daje kwotę w przedziale od około 2980 do prawie 3200 złotych. Musicie przyznać, że jest to niemała kwota, najwyższa jaką do tej pory przyjdzie nam zapłacić za urządzenie Galaxy Note.

Zegarek Galaxy Gear też nie będzie należał do tanich gadżetów, bo ma kosztować 299-349 euro (ok. 1275-1488 złotych). Z taką ceną nie wróżę mu świetlanej przyszłości, bo przypomnę, że SmartWatch 2 od Sony, który został niedawno zaprezentowany będzie prawie 3-krotnie tańszy.

Trzeba jednak mieć na uwadze, że są to nieoficjalne ceny, w żadnym stopniu nie potwierdzone przez producenta, więc wszystko może się jeszcze zmienić. Mam nadzieję, że tak się stanie, bo wciąż po cichu liczę, że Galaxy Note III w Polsce będzie dostępny w cenie 2799-2899 złotych, a Galaxy Gear nie przekroczy tysiąca (choć w przypadku takiego „wynalazku” to i tak wysoka kwota).   Z pewnością nieco więcej o dostępności i cenach dowiemy się na targach IFA 2013 w Berlinie, bo tam Galaxy Note III i Galaxy Gear zaliczą swoją premierę.

źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 replies on “Ceny Galaxy Note III i Galaxy Gear w Europie – będzie drożej niż myślałem?”

  • klik
    31 sierpnia 2013 at 13:56

    No to galaxy Gear odszedł (jak dla mnie) w zepomnienie, o ile ta cena się nie zmieni

  • Piter
    31 sierpnia 2013 at 18:12

    za zegarek prawie 1500zl ?? w takiej cenie ja go nie kupię i większość osób pewnie też zrezygnuje z tego dodatku.