Na początku tego miesiąca pojawiło się pierwsze testowe oprogramowanie z Androidem 4.3 Jelly Bean dla smartfonu Galaxy S III, które jak się okazało, w tej samej wersji zostało udostępnione jako oficjalna aktualizacja w Szwajcarii i Grecji. Parę dni temu Android 4.3 trafił też do Wielkiej Brytanii. Sporo użytkowników jednak było niezadowolonych z działania systemu, a przez sieć przetoczyła się ogromna fala krytyki pod adresem producenta. Samsung postanowił więc wstrzymać proces aktualizacji i naprawić wszystkie błędy.

galaxy-s3-android-4-3-jelly-bean

Spośród wszystkich urządzeń Samsunga, które miały otrzymać aktualizację do Androida 4.3 Jelly Bean jest też poprzedni flagowiec z rodziny Galaxy S. Przeglądając różne fora i komentarze użytkowników, wygląda na to, że to właśnie Galaxy S III ma największe problemy po instalacji najnowszej aktualizacji, która została dla niego udostępniona. Wśród najważniejszych błędów wymienia się bardzo częste, nawet kilkunastosekundowe lagi, ogromne zużycie baterii, problem z czarnym ekranem zaraz po odebraniu połączenia, słabe zarządzanie pamięcią RAM czy losowe zawieszanie się urządzenia.

Po wielu skargach i zażaleniach dotyczących problemów nowej aktualizacji dla Galaxy S III, serwis SamMobile postanowił skontaktować się bezpośrednio z brytyjskim oddziałem firmy Samsung, by ten wydał oficjalnie oświadczenie w tej sprawie. W odpowiedzi dowiadujemy się, że producent rozpoczął analize problemów, a proces aktualizacji Galaxy S III do Androida 4.3 Jelly Bean został zawieszony do odwołania.

“As we are currently investigating the reported issues with Galaxy S3 4.3 Jelly Bean update, the upgrading service has been temporarily suspended. We are committed to providing customers with the best possible mobile experience, and will ensure to resume the upgrading service at the earliest possibility.” – Samsung Mobile UK

Samsung Galaxy S III [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy S III [źródło: Samsung]

Oznacza to, że aktualizacja nie jest już dostępna w trybie OTA i w programie Samsung Kies, a ponownie pojawi się dopiero wtedy, jak tylko wszystkie błędów zostaną wyeliminowane. Miejmy nadzieję, że tak też się stanie, bo użytkownicy tego modelu smartfonu czekają na aktualizację już od dłuższego czasu i nadal działają na systemie Android 4.1.2 Jelly Bean, który do najnowszych już nie należy.

Jak tylko pojawią się nowe informacje na ten temat, na pewno damy Wam znać. Wiem, że nie lubicie tego robić, ale musicie uzbroić się w jeszcze więcej cierpliwości. Skoro oprogramowanie będzie ponownie przygotowane i sprawdzane, jest duża szansa, że będzie działać w pełni stabilnie i być może zyska nowe funkcje.

źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 replies on “Samsung wstrzymał aktualizację Galaxy S III do Androida 4.3 Jelly Bean”

 • Mateusz
  18 listopada 2013 at 22:29

  Szkoda że samsung nie doda też funkcji z s4, które nam obiecał

 • mlody
  19 listopada 2013 at 11:02

  Liczylem na troche inna polityke Samsunga… Zgadnijcie kiedy wypuscili ostatnia wersje androida (4.1.2) az w listopadzie 2012 roku, czyli? Czekamy OKRAGLY ROK na nowego andka, google przez ten czas wypuscil (4.2; 4.2.1; 4.2.2; 4.3; 4.4) az 5 wersji a samsung ani jednej a teraz jakies bledy wychodza… Nowe sluchawki wyciagaja jak z rekawa ale juz zadbac o klientow to nie laska…

 • Kajmal
  21 listopada 2013 at 19:54
 • tomasz
  22 listopada 2013 at 13:15

  Masakra jakaś z tą aktualizacją 4.3. Wypuścili ścierwo takie i ile dni już ludzi którzy zrobili aktualizację trzymają z tym chłamem. Czas chyba najwyższy zrezygnować z samsunga. Dziady i tyle.

 • Piotrek
  22 listopada 2013 at 19:06

  Samsung leci w ch***. Czekam tylko na to żeby WRÓCIĆ do WINDOWS PHONE.

 • seven77
  26 listopada 2013 at 22:30

  Widzę, że samsung zaczyna stosować politykę HTC: kupiłeś nasz sprzęt? Wydałeś worek kasy? To świetnie! Spier*j!

 • kub
  5 grudnia 2013 at 22:16

  Witam. Mam mały problem ze swoim samsungiem s3, a mianowicie nie pokazuje mi powiadomienia o przychodzącym mmsie, żeby sprawdzić czy doszedł muszę wejść w wiadomości i go pobrać, można to jakoś ustawić żeby pokazywało mi powiadomienia jak przy smsie o przychodzącym mmsie?

  • Krzysztof Nawrot
   5 grudnia 2013 at 22:43

   Czyżby to miało chodzić o Alarm MMS? Wejdź w Wiadomości > Ustawienia > zakładka SMS/MMS i zaznacz Alarm MMS.

 • kub
  5 grudnia 2013 at 22:56

  to właśnie mam ustawione… wiesz jak już mi pobierze mmsa to jest alarm, ale wcześniej jak miałem samsunga advance i miałem tak samo ustawione to alarm dawał znać jak miałem mmsa do pobrania w wiadomościach. nie wiem jak to inaczej opisać heheh

  • Krzysztof Nawrot
   5 grudnia 2013 at 23:02

   Wiem, o co chodzi, ale nic na razie nie przychodzi mi do głowy. Może napisz temat na naszym forum 😉

 • kub
  5 grudnia 2013 at 23:01

  bo ten alarm o którym mówisz, to jest alarm jak się przechodzi z pisania smsa na mmsa…