Kiedy mamy do czynienia ze zwykłym zegarkiem wymiana w nim paska nie stanowi raczej większego problemu. Wystarczy udać się do najbliższego zegarmistrza, wybrać pasek, zapłacić i po chwili wszystko jest gotowe. Z Galaxy Gear jest trochę inaczej, bo pasek to nie tylko kawałek giętkiego materiału, a miejsce gdzie znajduje się kamera, czujniki czy głośnik. Wiele użytkowników zastanawia fakt, czy w Galaxy Gear jest możliwa wymiana paska. Odpowiedź brzmi – Tak.

Samsung Galaxy Gear stanowi bardzo zwartą konstrukcję, gdzie łączy się metal, plastik i coś w rodzaju gumowego, elastycznego tworzywa. To właśnie z tego ostatniego wykonany jest pasek zegarka. Nie jest to jednak zwykły pasek, który umożliwia nam założenie zegarka na rękę, ponieważ są na nim umieszczone takie rzeczy jak obiektyw aparatu, czujnik czy głośnik rozmów na zapięciu. Od razu przychodzi nam na myśl, że wymiana tego elementu może być kosztowna i… rzeczywiście tak jest. Pasek można wymienić, ale do tanich usług to nie należy.

Samsung Galaxy Gear [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy Gear [źródło: Samsung]

Oczywiście mam tutaj na myśli wymianę paska na zlecenie użytkownika, który uszkodził go mechanicznie. Standardowa gwarancja producenta nie pokryje takiej naprawy i jeśli nie mieliśmy wykupionego pakietu ubezpieczenia, będziemy musieli naprawę, czyli wymianę paska na nowy pokryć z własnej kieszeni.

Galaxy Gear [źródło: Samsung]
Galaxy Gear [źródło: Samsung]

W odpowiedzi ze Strefy Serwisu firmy Samsung, która mieści się przy ulicy Marynarskiej w Warszawie dowiedziałem się, że wymiana paska w zegarku Galaxy Gear jest możliwa, a koszt takiej naprawy wynosi od 350 – 400 złotych. Naprawą może zająć się każdy serwis, który posiada autoryzację firmy Samsung. Jeśli jednak pasek odmówił posłuszeństwa z winy urządzenia – pękł, wypiął się lub uszkodził w inny sposób bez winy użytkownika, naprawa gwarancyjna może zostać podjęta, ale jej finał zależy od stanu faktycznego i tego co się stało z zegarkiem.

Galaxy Gear - wymiana paska
Galaxy Gear – wymiana paska

Trzeba przyznać, że kwota naprawy jest spora (około 1/3 ceny nowego zegarka), ale trzeba mieć na uwadze to co wcześniej napisałem. Na pasku są umieszczone dodatkowe elementy jak aparat czy głośnik, a sam gadżet jest stosunkowo nowy, co też wpływa na wysoką kwotę usługi naprawczej.

Mam jednak nadzieję, że swojego egzemplarza nie będę musiał wysyłać do serwisu, by odpłatnie wymienić pasek. Co prawda jakiś czas temu porządzenie zarysowałem zapięcie, ale na szczęście udało mi się je usunąć, o czym pisałem tutaj. Wracajcie zatem częściej uwagę na swoje gadżety i niech galaktyczna moc będzie z Wami 😉

Aktualizacja – 09.11.2013 r.

Wygląda na to, że naprawa paska nie jest aż tak droga jak się początkowo wydawało. Dostałem informację z serwisu CCS, który mieści się w Piasecznie i też posiada autoryzację na naprawę urządzeń Samsung, że wymiana paska w Galaxy Gear to koszt 160 złotych netto za pasek i 40 złotych netto za usługę, co daje łącznie 200 złotych netto (246 złotych brutto). Zatem przed oddaniem zegarka do naprawy, warto zadzwonić wcześniej do serwisu i dokładnie wypytać się o koszt usługi.

Galaxy Gear - wymiana paska - CCS
Galaxy Gear – wymiana paska – CCS

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 replies on “Wymiana paska w zegarku Samsung Galaxy Gear. Wiemy gdzie i za ile (akt.)”

 • Numbb
  5 grudnia 2013 at 18:13

  Bo prawda jest tak, że można było sobie darować ta kamerkę według mnie zbędna, a głośnik umieścić w obudowie, a nie pasku. wtedy taki pasek to góra 100 zł

  • mistgras
   5 grudnia 2013 at 21:36

   A według mnie nie jest zbędna a nawet przydatna. Kamera nie znajdująca się na pasku w ogóle nie ma sensu.

   • Numbb
    9 grudnia 2013 at 21:56

    No ale konkretnie do czego jest przydatna funkcja kamery przy sytuacji, że można nagrać tylko kilka sekund ? Chyba że ktoś chce coś z ukrycia nagrywać, bo w innym przypadku, w sytuacji gdyby mi jawnie zależało na nagraniu video, wyciągam telefon i nagrywam w pełnej jakości

    • mistgras
     14 grudnia 2013 at 23:39

     Chodziło mi o zdjęcia, które też są dobrej jakości (HD). Nagrywanie się nie przydaje bo jest te ograniczenie, którego nie rozumiem…

 • VS
  5 grudnia 2013 at 19:50

  http://www.sammobile.com/2013/12/05/samsung-resumes-android-4-3-update-roll-out-for-galaxy-s-iii-gt-i9300/
  Samsung wznawia aktualizacje sgs3 do androida 4.3. Ciekawe kiedy dojdzie do nas. Juz sie nie moge doczekac 😀

 • Radosław
  5 grudnia 2013 at 21:28

  Samsung podobno wznawia aktualizacje na s3 😀

 • mistgras
  5 grudnia 2013 at 21:36

  Też mam taką nadzieję, że nie będę musiał wymieniać paska 🙂