Trochę ponad dwa miesiące temu firma Samsung poinformowała, że więcej urządzeń będzie kompatybilnych z zegarkiem Galaxy Gear. Jak dobrze pamiętacie na początku był to tylko Galaxy Note 3 i udoskonalona edycja 10,1-calowego tabletu Galaxy Note. Później do tego grona dołączyły Galaxy S 4, Galaxy S III i Galaxy Note II, które otrzymały Androida 4.3 Jelly Bean, a także Galaxy S 4 mini za sprawą niewielkiej aktualizacji. Teraz podobną łatkę otrzymał Galaxy S 4 Active, który od teraz też może połączyć się z Gear’em.

galaxy-s4-active-galaxy-gear

Samsung pod koniec października ogłosił, że Galaxy Gear będzie kompatybilny z większą ilością urządzeń Galaxy. Miało to odbyć się na dwa sposoby – za pomocą oficjalnej aktualizacji niektórych smartfonów do Androida 4.3 Jelly Bean albo przez niewielką, dodatkową aktualizację, która nie zmieni wersji systemu, a właśnie doda obsługę zegarka Galaxy Gear. Po tym drugim zabiegu jest już Galaxy S 4 mini, o czym pisałem w połowie grudnia, a teraz podobną aktualizację otrzymał Galaxy S 4 w wersji dla aktywnych.

Galaxy S 4 Active - aktualizacja [źródło: 2po2.pl]
Galaxy S 4 Active – aktualizacja [źródło: 2po2.pl]

W sumie nie jestem w stanie napisać, kiedy dokładnie pojawiła się wspomniana aktualizacja (jeśli ktoś już otrzymał ją wcześniej, proszę o info). Wczoraj tylko przez chwilę miałem Galaxy S 4 Active w rękach, na którym automatycznie wykryło aktualizację, więc postanowiłem ją zainstalować. W szczegółach można było wyczytać, że nowa wersja wprowadza wsparcie dla Galaxy Gear, ale także poprawia wydajność i stabilność interfejsu użytkownika.

[nggallery id=173]

Aktualizacja waży całkiem sporo, bo 199,09 MB i oczywiście przeznaczona jest dla egzemplarzy pochodzących z oficjalnej, polskiej dystrybucji. Wersja oprogramowania po instalacji najnowszych usprawnień jest oznaczona jako I9295XXUBMK3. Jeśli ktoś ma problemy z aktualizacją, może pobrać paczkę z oprogramowaniem i zainstalować je na swoim Galaxy S 4 Active za pomocą programu Odin i Galaktycznego Poradnika.

Model: GT-I9295
Kraj: Polska
Wersja systemu: Android 4.2.2 Jelly Bean
Lista zmian: 2168382
Data kompilacji: Piątek, 15 listopada 2013
Kod: XEO
PDA: I9295XXUBMK3
CSC: I9295OXXBMK5
MODEM: I9295XXUBMK3

I9295XXUBMK3 (1,4 GB) – Pobierz

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 replies on “Samsung Galaxy S 4 Active ze wsparciem dla Galaxy Gear po aktualizacji”

 • marcinek
  1 stycznia 2014 at 16:07

  Sorry, ze trochę offtopic – planujesz może uruchomienie mobilnej wersji „galaktycznego”? Bo jak na razie „szewc bez butów chodzi”. Czytam ten serwis przeważnie przez RSS (chwała za całe artykuły, a nie tylko nagłówki) ale czasem też klikam „visit website” a nawet na Note3 pełna wersja strony jest mało wygodna.
  Samych dobrych newsów w 2014!

  • Krzysztof Nawrot
   1 stycznia 2014 at 16:40

   Będzie mobilna 🙂

  • Radosław
   1 stycznia 2014 at 19:52

   Masz racje przydał by się wersja mobilna ;D