Interesuję się motoryzacją, ale nie na tyle, by jakoś mocno udzielać się w tym temacie. W każdym razie nawet osoba, która wie, że samochód ma czetery koła i kierownicę, patrząc na BMW i3 będzie pełna zachwytu. Pierwszy samochód z silnikiem elektrycznym od BMW wygląda bardzo futurystycznie, zarówno zewnątrz jak i w środku, co niewątpliwie wzbudza zainteresowanie. No dobra, ale co łączy BMW i3 z Samsungiem i zegarkiem Galaxy Gear?

Galaxy Gear i BMW i3 [źródło: Samsung]
Galaxy Gear i BMW i3 [źródło: Samsung]

Firma Samsung rozpoczęła współpracę z BMW, by niejako połączyć nowe technologie z motoryzacją i sprawdzić, by korzystanie z urządzeń mobilnych i samochodu szło w jednej parze. Jak się dowiadujemy, każdy właściciel BMW i3 będzie mógł kontrolować swój samochód na odległość, jeśli tylko będzie miał na ręku zegarek Galaxy Gear i kompatybilny smartfon ze specjalną aplikacją.

Galaxy Gear i BMW i3 [źródło: Samsung]
Galaxy Gear i BMW i3 [źródło: Samsung]

Po połączeniu z systemem w samochodzie, kierowca będzie mógł za pomocą smartfonu lub bezpośrednio z nadgarstka przez Galaxy Gear kontrolować BMW i3, między innymi sprawdzając status drzwi, okien i zakres jazdy, regulując temperaturę wnętrza, a także wyznaczanie i rozpoczynanie nawigacji do konkretnego miejsca.

Samsung pokazuje działanie tej technologii (połączenie BMW i3, Galaxy Note 3 i Galaxy Gear) na swoim stoisku na targach IFA 2014 w Las Vegas. Nie ma jeszcze konkretnych informacji, kiedy producent udostępni aplikację dla klientów, ale zapewne stanie się to po targach, w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Galaxy Gear i BMW i3 [źródło: Samsung]
Galaxy Gear i BMW i3 [źródło: Samsung]

Wszystko to wygląda bardzo pięknie, lubię nowe technologię i „świat z przyszłości”, ale zastanawiam się, kiedy będzie nas na to wszystko stać. 🙂

źródło: Samsung przez SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 replies on “Co łączy zegarek Galaxy Gear z samochodem BMW i3?”

 • mistgras
  8 stycznia 2014 at 18:26

  Czyżby Samsung szykował własny samochód?xD

 • esuba94
  8 stycznia 2014 at 18:48

  Przeciez to bmw to gówno. Fajnie by było jakby samsung zrobił aplikacje do auta tesla model s –> bo mała firma potrafi zrobic wydajniejsze auto niz wielka korporacja bmw. Teoretycznie można aplikacje tesli zainstalowac na gear przez ADB.

  • Nieznany7
   8 stycznia 2014 at 19:16

   BMW w porównaniu do twojego tesla ma milion razy większą sprzedaż więc twoje przekonanie to jedno wielkie gówno.

 • esuba94
  8 stycznia 2014 at 19:32

  Ma sprzedaż bo jest reklamowane. Z tego co wiem tesla ma w europie ledwo 4-5 stacji. A bmw ile 1000-4000. Nie porównuj wielkiego koncernu do małej firmy założonej przez 1 człowieka. To już mercedes zrobił większy postęp z ogiwami wodorowymi niż bwm z bateriami.