Samsung Galaxy S 5 to niewątpliwie jeden z najbardziej oczekiwanych smartfonów tego roku. Zanim jednak poznamy jego oficjalny wygląd i specyfikację miną przynajmniej dwa miesiące, bo zgodnie z dotychczasowymi doniesieniami, smartfon ma zostać zaprezentowany najwcześniej w drugiej połowie marca. Do tego czasu z pewnością pojawi się sporo przecieków, ale będziemy mogli też cieszyć nasze oczy projektami koncepcyjnymi przyszłego smartfona. Kolejny z nich właśnie trafił do sieci.

Samsung Galaxy S 5 - koncept [źródło: T3]
Samsung Galaxy S 5 – koncept [źródło: T3]

Pierwsza koncepcja następcy Galaxy S 4 pojawiła się już pod koniec listopada ubiegłego roku za sprawą serwisu O2 Guru TV. Projekt zakładał, że Galaxy S 5 będzie posiadał aluminiową obudowę, wygiętą wzdłuż dłuższej krawędzi (podobnie jak w LG G Flex). Był też 5-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości 2K, 3 GB pamięci RAM i bateria o pojemności 4000 mAh. Najnowsza koncepcja wykonana przez T3 jest bardzo podobna, ale nie obyło się bez kilku zmian, które zostały wprowadzone na podstawie ostatnich informacji o smartfonie.

Samsung Galaxy S 5 - koncept [źródło: T3]
Samsung Galaxy S 5 – koncept [źródło: T3]

Wizja T3 przedstawia smartfon w prostej, aluminiowej i niezwykle cienkiej obudowie. Z przodu umieszczono 5-calowy ekran Super AMOLED otoczony bardzo cienką ramką i wyświetlający obraz w rozdzielczości 2K. Zastosowano też nowy interfejs użytkownika Magazine UX, który Samsung zaprezentował razem z nowymi tabletami Galaxy TabPRO i Note PRO. Projekt zakłada też obecność 8-rdzeniowego procesora, aż 4 GB pamięci RAM i aparatu o matrycy 16 Mpix z obsługą filmów 4K.

Trzeba przyznać, że projekt jest bardzo ciekawy, ale nie ma co się nastawiać, że taki Galaxy S 5 będzie w rzeczywistości. Możliwe, że niektóre rzeczy się pokryją, ale nie wydaje mi się, by Samsung zrezygnował chociażby z przycisków pod ekranem. A Wy jak myślicie? Podoba Wam się ten projekt?

źródło: YouTube (T3) przez PhoneArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *