Samsung Galaxy S 4 jest już z nami prawie 7 miesięcy (sprzedaż w Polsce rozpoczęła się 27. kwietnia), ale już na horyzoncie powoli wyłania się jego następca. Galaxy S 5 był już bohaterem wielu plotek, ale tym razem mamy coś lepszego. W sieci pojawił się pierwszy projekt koncepcyjny pokazujący jak mógłby wyglądać przyszły flagowiec Samsunga z rodziny Galaxy S.

Samsung Galaxy S 5 - Koncept [źródło: O2 Guru TV]
Samsung Galaxy S 5 – Koncept [źródło: O2 Guru TV]

Zaraz po premierze Galaxy Note 3 rozpoczęła się fala plotek i spekulacji na temat kolejnego topowego urządzenia Samsunga, które podobno ma zostać zaprezentowane już na początku 2014 roku. Mówi się, że Galaxy S 5 będzie działał w oparciu o 64-bitowy układ Exynos 6 (i być może Snapdragon 805, który wczoraj został zapowiedziany), będzie posiadał 16-megapikselowy aparat z technologią ISOCELL czy też skaner tęczówki oka. Brzmi to bardzo ciekawie, ale nadal są to niepotwierdzone przez nikogo informacje, więc trzeba je przyjąć z lekkim przymrożeniem okna.

Nie mniej ekipa z O2 Guru TV postanowiła zebrać wszystkie informacje w jedną całość i stworzyć projekt następcy Galaxy S 4. Trzeba przyznać, że koncept Galaxy S 5 im się udał, a ja osobiście lepszego do tej pory nie widziałem. Rzućcie okiem na poniższe wideo.

Projekt zakłada, że Samsung zerwie z dotychczasowym designem swoich smartfonów z serii Galaxy S i obudowa Galaxy S 5 będzie niezwykle smukła (na oko jakieś 6 mm grubości) i w pełni wykonana z aluminium. Jak nie trudno zauważyć, konstrukcja smartfonu przypomina tą jaką możemy spotkać w LG G Flex – smartfon będzie wygięty wzdłóż dłuższej krawędzi.

Samsung Galaxy S 5 - Koncept [źródło: O2 Guru TV]
Samsung Galaxy S 5 – Koncept [źródło: O2 Guru TV]

Niezwykłe wrażenie robi 5-calowy ekran Super Flexible AMOLED, gdzie zastosowano rozdzielczość 2K, co przekłada się na rekordowe 587 pikseli na cal. Patrząc racjonalnie jest to trochę przerost formy nad treścią, bo przy takiej przekątnej w zupełności wystarcza HD, a FullHD jest wręcz rozdzielczością maksymalną. Nie mniej chciałbym kiedyś takie cudo zobaczyć, ale tylko w celu zaspokojenia ciekawości. Dodatkowo wyświetlacz otoczony jest bardzo cienką ramką, co sprawia, że urządzenie pod względem wymiarów może być zbliżone do Galaxy S 4.

Samsung Galaxy S 5 - Ekran [źródło: O2 Guru TV]
Samsung Galaxy S 5 – Ekran [źródło: O2 Guru TV]

Koncepcyjny Samsung Galaxy S 5 ma działać pod kontrolą systemu Android 4.4 KitKat z nową nakładką TouchWiz, a płynną pracę ma zapewniać 8-rdzeniowy procesor (Hmm?) i 3 GB pamięci RAM (podobnie jak w Galaxy Note 3). Pod obudową, którą będzie można zdjąć znajdzie się miejsce dla monstrualnej baterii o pojemności aż 4000 mAh. W tym przypadku projektantów trochę poniosła fantazja, bo nie ma żadnych szans, by w tak smukłej obudowie zmieścić tak wydajną baterię.

Samsung Galaxy S 5 - Koncept [źródło: O2 Guru TV]
Samsung Galaxy S 5 – Koncept [źródło: O2 Guru TV]

W projekcie pojawiła się też wzmianka o aparacie, który w Galaxy S 5 ma mieć 16 milionów pikseli oraz możliwość rejestrowania wideo w 4K. Dodatkowo na górnej i dolnej krawędzi umieszczono głośniki, które mają zapewnić jeszcze lepsze doznania audio.

Samsung Galaxy S 5 - Koncept (tył) [źródło: O2 Guru TV]
Samsung Galaxy S 5 – Koncept (tył) [źródło: O2 Guru TV]

Jak ktoś kiedyś powiedział, że wszystko jest możliwe, a ogranicza nas tylko wyobraźnia. Patrząc jednak prawdzie w oczy, nikłe są szanse, by taki prototyp jak ten z filmu naprawdę powstał, bo praktycznie każdy koncept nie ma swojego odzwierciedlenia w świecie rzeczywistym. Musimy zatem zdać się na wyobraźnię inżynierów Samsunga i czekać cierpliwie, czym oni nas zaskoczą 😉

A Wam jak się podoba najnowszy projekt Galaxy S 5?

źródło: YouTube (O2 Guru TV) przez SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Czy tak będzie wyglądał Samsung Galaxy S 5? (wideo)”

  • Groovy
    27 listopada 2013 at 15:22

    Moze byc 🙂 ja biore w ciemno.