Możemy być niemal pewni, że 2014 będzie rokiem elektronicznych gadżetów osobistych, które będziemy mogli założyć na nadgarstek czy trzymać na nosie. Coraz więcej producentów idzie w inteligentne zegarki, czego dowodem jest chociażby Samsung ze swoim Galaxy Gear czy Toq od firmy Qualcomm. Jednak dla mnie jak narazie najlepszym tego typu urządzeniem są okulary Google Glass, które śnią mi się po nocach od czasu, gdy mogłem je pierwszy raz założyć na ostatnich targach IFA w Berlinie. Być może podobny gadżet będzie miał Samsung, a jego premiera odbędzie w III kwartale tego roku.

Informacje o inteligentnych okularach od Samsunga pojawiły się już na początku października ubiegłego roku. Gadżet o nazwie Gear Glass miał być czymś na wzór okularów Google’a i jak wówczas spekulowano jego premiera planowana była na kwiecień lub maj tego roku. Jak się okazuje, gadżet o robocznej nazwie Galaxy Glass jest w planach firmy, ale jego premiera odbędzie się kilka miesięcy później, prawdopodobnie na targach elektroniki użytkowej IFA 2014, które we wrześniu odbędą się w Berlinie.

Samsung Galaxy Glass - patent [źródło: AndroidAuthority]
Samsung Galaxy Glass – patent [źródło: AndroidAuthority]

Jeden z anonimowych urzędników stwierdził, że „nowe inteligentne okulary, które zostaną zaprezentowane przez Samsunga będą stanowiły nową koncepcję elektroniki <<ubieralnej>>”, która rozszerzy nasze możliwości komunikacji. Tak naprawdę w chwili obecnej znane nam są tylko szkice patentowe (jeden z nich jest powyżej), ale możemy się domyślać, że Galaxy Glass od Samsunga będzie oferował podobne funkcje co Galaxy Gear. Mam tutaj na myśli odbieranie i wykonywanie połączeń, wyświetlanie powiadomień, obsługę odtwarzacza muzyki czy wykonywanie zdjęć i nagrywanie filmów.

Jestem ciekaw czym tym razem zaskoczy nas Samsung. Jeśli plotki o Galaxy Glass okażą się prawdziwe, a gadżet będzie podobny do okularów od Google to kupuję je w ciemno. A Wy?

źródło: AndroidAuthority

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *