Parę dni temu wyszło na jaw, że najnowsza aktualizacja z KitKatem dla Galaxy Note 3 blokuje działanie akcesoriów, produkowanych przez inne firmy niż Samsung. Odczuli to między innymi posiadacze etui S View od Spigen, które nie funkcjonowało prawidłowo z najnowszym tabletofonem po aktualizacji. Samsung poinformował, że problem jest mu znany i wkrótce zostanie naprawiony.

Najnowsza wersja systemu Android, która dwa tygodnie temu trafiła do Galaxy Note 3 wniosła kilka zmian, ale jak się okazało, nie tylko tych pozytywnych. Użytkownicy korzystający z nieoficjalnych akcesoriów zauważyli, że po aktualizacji przestały one działać prawidłowo. Wszystko przez aktywację chipu identyfikacyjnego, który blokował działanie akcesoriów firm trzecim.

Galaxy Note 3 - Spigen Slim Armor [źródło: Spigen]
Galaxy Note 3 – Spigen Slim Armor [źródło: Spigen]

Jasne, że najlepiej jest korzystać z oryginalnych akcesoriów, co też zaleca producent, ale według mnie powinno to dotyczyć przede wszystkim baterii i ładowarek  Jest sporo firm, które produkują świetne pokrowce i etui, przykładowo zabezpieczające telefon przed uszkodzeniami i wodą, dlatego też powinny one bez problemu działać z najnowszym Galaxy Note. I tak rzeczywiście będzie, jak tylko pojawi się stosowna poprawka.

Samsung pod naporem podirytowanych użytkowników postanowił zająć się problemem i już niebawem wypuści niewielką aktualizację, która zniweluje problem niekompatybilnych akcesoriów. Nie jest znana dokładna data udostępnienia łatki, ale jak tylko się to stanie, damy Wam znać.

źródło: PhoneArena przez gsmManiaK

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Niedziałające akcesoria z Galaxy Note 3. Samsung już pracuje nad poprawką”

  • Radosław
    28 stycznia 2014 at 20:57

    Ja gdzieś wyczytałem że Samsung naprawił już ten problem ;).