Na pierwszy dzień targów MWC 2014 w Barcelonie Samsung zaplanował galę Mobile UNPACKED, na której poznamy kolejnego flagowca z serii Galaxy S. Do tego wydarzenia zostały jeszcze około 3 tygodnie, a w Internecie nadal toczy się dyskusja, co znajdziemy w Galaxy S 5. Najnowsze informacje docierają do nas z Korei i po raz kolejny podają przypuszczalną specyfikację smartfonu.

Chyba nikt nie ma wątpliwości (przynajmniej ja takich nie mam), że na konferencji Mobile UNPACKED 2014 Episode 1 ujrzymy Samsunga Galaxy S 5. Wystarczy spojrzeć na zaproszenie, które po północy pojawiło się w sieci i na których widać liczbę „5”, która może nie jednoznacznie, ale zwiastuje nadejście 5. generacji topowego smartfonu Samsunga. Zapewne oficjalne dane techniczne i wygląd smartfonu ujrzymy dopiero w dniu jego premiery, ale zanim to nastąpi, jeszcze raz możemy spojrzeć na domniemaną specyfikację, która tym razem została dostarczona w raporcie przez KDB Daewoo Securities Research.

Specyfikacja Galaxy S 5 [źródło: KDB Daewoo]
Specyfikacja Galaxy S 5 [źródło: KDB Daewoo]

W sumie raport potwierdza większość tych danych, które pojawiły się w ciągu ostatnich tygodnii. Według nich Samsung Galaxy S 5 zostanie wyposażony w 5,2- lub 5,25-calowy ekran AMOLED w rozdzielczości WQHD, 3 GB pamięci RAM i będzie dostępny w dwóch wariantach, różniących się między innymi zastosowanym procesorem. Z resztą, spójrzcie na poniższą tabelę z danymi.

Procesor:Qualcomm Snapdragon 805 2,5 GHz
Exynos 6 Octa 2,0 GHz
Ekran:5,2-5,25″ AMOLED
2560×1440 pikseli, 560 ppi
RAM:3 GB
Bateria:Li-Ion 3200 mAh
Pamięć
wbudowana:
32 GB/64 GB/128 GB
System:Android 4.4 KitKat
Aparat:16 Mpix
Aparat
przedni:
3,2 Mpix
Łączność:4G LTE, 3G, WiFi
Premiera:I lub II kwartał 2014

Jak na razie specyfikacja nie została oficjalnie potwierdzona, więc powyższe dane trzeba przyjąć z lekkim dystansem. Nie ma też co zwracać uwagi na zdjęcie smartfonu, które pokazuje tylko jedną z koncepcji Galaxy S 5. Historia jednak pokazuje, że w każdej plotce jest część prawdy, dlatego nie wykluczone, że Samsung Galaxy S 5 będzie dysponował podzespołami, które zostały wyróżnione powyżej.  Póki co musimy czekać na kolejne informacje.

źródło: KDB Daewoo Securities Research przez PhoneArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Czy taką specyfikację będzie miał Samsung Galaxy S 5?”

  • kaz
    5 lutego 2014 at 11:09

    Kolejna bestia Samsunga!