O Samsungu Galaxy S5 Active pisaliśmy już pod koniec marca bieżącego roku, nie dowierzając, że takie urządzenie w ogóle jest w planach. W końcu Galaxy S5 jest odporny na kurz i wodę, więc po co wypuszczać urządzenie o niemal identycznych właściwościach, a nieco słabszej specyfikacji, skoro i tak na horyzoncie jest też Galaxy S5 mini? Nie mniej w sieci pojawia się coraz więcej informacji, zdradzając przy tym specyfikację. 

Najnowsze informacje wskazują, że model telefonu oznaczony jako SM-G870 pojawił się na stronie benchmarku GFXBench. Jak już pewnie się domyślacie, testy zawsze uchylają rąbka tajemnicy na temat zastosowanych podzespołów. Nie inaczej jest z Galaxy S5 Active. Jeśli dane się potwierdzą, a smartfon rzeczywiście się pojawi to będzie nieco słabiej wyposażony co Galaxy S5.

W szczegółach testu możemy się doszukać ekranu o 5,2-calowej przekątnej i rozdzielczości FullHD. Prawdopodobnie Samsung zdecyduje się na zastosowanie matrycy LCD, podobnie jak to miało miejsce z Galaxy S4 Active. Sercem smartfonu ma być czterordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 800 o taktowaniu 2,3 GHz, a nie lekko podkręcony Snapdragon 801.

W smartfonie znajdziemy też 2 GB pamięci RAM, główny aparat o matrycy 16 milionów pikseli, a także 16 GB pamięci wewnętrznej na dane. Galaxy S5 Active (o ile rzeczywiście się pojawi) będzie działał pod kontrolą systemu Android w wersji 4.4.2 KitKat i zapewne nakładki producenta, którą mamy w Galaxy S5.

Smartfon uzyskał też certyfikat FCC, co może wskazywać na zbliżającą się premierę. Niestety konkretna data nie jest znana. Możliwe, że będzie to nowojorska impreza Samsung Galaxy Premiere 2014, gdzie głównym bohaterem ma być tablet Galaxy Tab S.

źródło: GFXBench przez SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *