Słabsze modele nie zawsze oznaczają gorsze. Samsung tworzy wiele różnych wariantów smartfonów w celu najlepszego dopasowania do klienta. Tak powstał Samsung Galaxy Note 3 Neo, który różni się specyfikacją, wymiarami, i delikatnie wyglądem. Również cena gra rolę. Tylko czy tak naprawdę różnic jest, aż tak dużo? Jak wypadają urządzenia obok siebie?

Samsung Galaxy Note 3 Neo ma delikatnie słabszy procesor o niższym taktowaniu, mniej pamięci RAM, niższą wersję systemu, gorszy aparat i delikatnie zmieniony wygląd. Nie oznacza to, że urządzenie jest całkowicie skazane na porażkę. Różnica cen obu smartfonów wynosi od 200-400 złotych w zależności od sklepu. Swego czasu nawet Note 3 był tańszy od mniejszego brata. Skąd ta różnica? Musimy zdawać sobie sprawę z dwóch aspektów. Samsunga Galaxy Note 3 jest zdecydowanie dłużej na rynku. Zagościł już dawno temu u operatorów, a w związku z tym pojawił się w ciekawych ofertach cenowych na portalach aukcyjnych. Note 3 Neo jest stosunkowo młodszy, a na początku był w bardzo przesadzonej cenie.

Zakładając, że różnica w cenie to 400 złotych to zastanawiamy się ile tak naprawdę tracimy? Owszem mniej pamięci RAM (szybciej zamykające się w tle aplikacje, zakładki w przeglądarce), gorsza rozdzielczość ekranu (praktycznie niezauważalna różnica w codziennym użytkowaniu) i słabszy aparat (wolniejsza migawka i brak nagrywania 4K) to istotne kwestie. Musimy zdawać sobie również sprawę, że to podstawowy Note 3 dłużej będzie otrzymywał aktualizacje jako flagowy model serii Note.

Jeżeli chcemy przeznaczyć na telefon ok. 1500 złotych warto pomyśleć o tym, żeby dołożyć do Samsunga Galaxy Note 3. Dobrym wyjściem jest przełożenie zakupu urządzenia o kilka miesięcy i dołożenia do większego brata. Różnica w rozmiarze jest minimalna, a kupując telefon na kilka lat nie będziemy żałować takiej decyzji. Osoby, które potrzebują urządzenia natychmiast nie będą rozczarowane Note 3 Neo. Faktycznie, sporadycznie łapie on zadyszkę i widać, że brakuje mu mocy w trakcie korzystania z wielu aplikacji jednocześnie, ale nie są to lagi powodujące dyskomfort użytkowania. Jeżeli chcecie poznać więcej różnic zapraszamy do filmu poniżej. Który Wy byście wybrali?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *