Od czasu targów Mobile World Congress w Barcelonie wiadomo, że we wszystkich nowych zegarkach Samsunga, które tam zostały zaprezentowane można w łatwy sposób zmienić pasek. To świetna sprawa z dwóch powodów. Po pierwsze możemy wymienić pasek tańszym kosztem, gdy ten ulegnie uszkodzeniu, a po drugie odmienić wygląd smartwatcha nie tylko przez zmianę tapety. Sprawdziliśmy gdzie i za ile można zdobyć paski (bransoletki) do nowych Gear’ów.

Wymiana paska w przypadku pierwszego smartwatcha Samsunga nie była taka oczywista. Wszystko za sprawą tego, że był on w niecodzienny sposób przymocowany do koperty i w dodatku był nośnikiem większości ważnych elementów zegarka jak aparat czy głośnik. Koszt naprawy w zależności od serwisu sięgał nawet 400 złotych, a cała procedura trwała kilka, a nie raz kilkanaście dni, bo wymiana paska wiązała się z odesłaniem zegarka do autoryzowanego serwisu, by nie stracić gwarancji producenta. Dlatego też, jeśli ktoś uszkodzić chociażby szkiełko w aparacie nie dość, że musiał pożegnać się na jakiś czas z zegarkiem to jeszcze za naprawę zapłacić tyle co 1/3 nowego urządzenia.

Biorąc pod uwagę nową linię Gear’ów tutaj sytuacja jest o wiele lepsza. Pasek stał się smuklejszy i został pozbawiony aparatu czy głośnika – elementów, które powędrowały do koperty. Zarówno w opasce Gear Fit jak i dwóch zegarkach Gear 2 i Gear 2 Neo można bez problemu odczepić pasek. W przypadku Fit’a pasek jest tak naprawdę nośnikiem głównego modułu, a w Gear 2 i Neo trzyma się za pomocą teleskopów, czyli tak jak w typowym, normalnym czasomierzu. Takie zmiany spowodowały, że wymiana paska jest szybsza, łatwiejsza i tańsza, choć w tym ostatnim aspekcie wiele zależy od modelu zegarka, wzoru paska i tego, gdzie go zakupimy.

Na dodatki do zegarków Gear musieliśmy czekać bardzo długo, bo jak dobrze pamiętacie od ich premiery minęły prawie 4 miesiące. W końcu powoli pojawiają się na sklepowych półkach. Paski dostępne są zarówno modele w kolorach standardowych, ale można też spotkać warianty bardziej wyrafinowane z dodatkowymi nadrukami i aplikacjami, do których rękę dołożyli projektanci Nicholas Kirkwood i Moschino. Cena w głównej mierze zależy od modelu urządzenia (dla Gear Fit opaski są najtańsze) i tworzywa z jakiego pasek został wykonany. Ogółnie kształtuje się to od niecałych 100 złotych do nawet 229 złotych.

Paski do zegarków Gear 2 i Gear 2 Neo:

Czarny (kawowy) pasek z aplikacjągear-2-pasek-01
Brązowy pasek z symbolem pacyfizmu
Moschino
Gear 2 pasek
Brązowy pasek z sercami
Moschino
gear-2-pasek-05
Czarny pasek skórzany
Zapięcie w formie sprzączki
gear-2-pasek-03
Brązowy pasek skórzany
Zapięcie w formie sprzączki
Gear 2 pasek skórzany
Pomarańczowy pasek skórzany
Zapięcie w formie sprzączki
Gear 2 pasek skórzany
Szary pasekGear 2 pasek

Paski do Gear 2 i Gear 2 Neo można zakupić w niektórych sklepach z elektroniką jak Morele, Sferis czy Komputronik. Oczywiście miejscem gdzie można zakupić pasek jest też Allegro. Tam ceny zaczynają się od 139 złotych.

Dostępność pasków do Gear Fit jest podoba, ale cena nieco niższa. Cena w sklepach sieciowych kształtuje się w granicach od około 77 złotych do niecałych 93 złotych w zależności czy mamy do czynienia tylko ze zmianą koloru paska czy paskiem z dodatkowymi akcentami. Opaski są między innymi w Komputroniku, Morele jak też Allegro.

Paski do Gear Fit:

Czarny (kawowy) pasek z aplikacją
ET-SR350RBEGWW
Gear Fit pasek
Brązowy pasek z symbolem pacyfizmu
Moschino
ET-SR350RSEGWW
Gear Fit pasek
Czarny pasek w czerwone serca
Moschino
ET-SR350RREGWW
Gear Fit pasek
Pasek czarny
ET-SR350BBEGWW
Gear Fit pasek
Pasek pomarańczowy
ET-SR350BOEGWW
 Gear Fit pasek
Pasek szary (kawowy)
ET-SR350BSEGWW
 Gear Fit pasek
Pasek niebieski
ET-SR350BLEGWW
 Gear Fit pasek
Pasek zielony
ET-SR350BMEGWW
 Gear Fit pasek
Pasek zielony
ET-SR350BREGWW
 Gear Fit pasek


źródło: Morele, Sferis, Komputronik, Allegro, Samsung

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Pasek do zegarka Samsung Gear – Gdzie kupić i za ile?”

  • Gonti
    30 czerwca 2014 at 13:31

    Pasek czerwony posiada opis że jest zielony 🙂