Pod koniec maja pojawiła się nowa aktualizacja oprogramowania dla Samsunga Galaxy S4 wprowadzająca kilka poprawek i nowych opcji. Aktualizacja była dostępna u naszych zachodnich sąsiadów o czym informowaliśmy Was tutaj, ale na całe szczęście dotarła również do Polski. Od dzisiaj użytkownicy poprzedniego flagowca Samsunga mogą wyposażyć go w kilka nowych funkcji.

Samsung Galaxy S4 gdzieś od połowy kwietnia tego roku pracuje pod kontrolą systemu Android 4.4 KitKat. Użytkownicy  Wtedy też smartfon nieco przyspieszył, a interfejs doczekał się lekkiego odświeżenia jak chociażby białe ikony na belce powiadomień i kilku nowych funkcji jak skót aparatu czy pełnoekranowe okładki odtwarzanych albumów na ekranie blokowania.  Od tamtego czasu była cisza, aż do dzisiaj kiedy to funkcjonalność Galaxy S4 ponownie została ulepszona. Przynajmniej tego możemy dowiedzieć się w szczegółach, jeszcze przed rozpoczęciem całego procesu.

Aktualizacja waży dokładnie 170,80 MB, dlatego warto przed przystąpieniem do jej pobrania połączyć się z najbliższą siecią bezprzewodową WiFi. W szczegółach możemy wyczytać, że nowa wersja poprawia stabilność i wydajność całego interfejsu użytkownika, między innymi opcje związane z Dostępnością i Pomocą alarmową. Poprawiono także zarządzanie zasilaniem urządzenia, przez co czas pracy Galaxy S4 może się wydłużyć i już nie będą występowały problemy z przegrzewaniem czy niepokojąco szybkim rozładowaniem. Pojawił się też nowy Tryb dla dzieci, który zmienia wygląd interfejsu tak, by był bardziej przyjazny dla dzieci oraz zmieniono wygląd ikony GPS na pasku powiadomień. Ważną zmianą jest również aktualizacja KNOX z wersji v1.0 do v2.0.

Nowe oprogramowanie zostało oznaczone numerem I9505XXUGNF1, a aktualizacja jest dostępna w trybie OTA. Jeśli jeszcze nie otrzymaliście nowej wersji to warto wejść do ustawień i wymusić aktualizację ręcznie. Pamiętajcie jednak, że update dotyczy Galaxy S4 (GT-I9505) pochodzącego z oficjalnej, polskiej dystrybucji, a sam proces aktualizacji jest stopniowy, więc nie rzucajcie od razu telefonem jeśli jeszcze nie macie nowe wersji. Z pewnością wkrótce się pojawi, wystarczy co jakiś czas sprawdzać. Dajcie znać czy trafiliście na jakieś inne zmiany.

To co, teraz czekamy na aktualizację dla Galaxy Note 3?

źródło: własne
Dzięki wszystkim za podesłane info!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Nowa aktualizacja dla Galaxy S4 w Polsce – poprawa wydajności i KNOX 2.0”

  • Jacek
    4 lipca 2014 at 15:14

    A na Note2 z polskiej dystrybucji nadal nie ma Kotka ta 4.4.2 🙁 a przecież tyle czasu już jest we Francji