Wiele osób zastanawia fakt, co Samsung zaprezentuje na zbliżających się wielkimi krokami berlińskich targach IFA. Południowokoreański producent od czasu premiery Galaxy Note 3 przyzwyczaił nas, że obok głównej gwiazdy wieczoru pojawiają się inne, ciekawe urządzenia. Był to chociażby Galaxy Gear na ubiegłorocznych targach IFA, ale też pozostałe smartwatche Samsunga, które zostały zaprezentowane razem z Galaxy S5. Co Samsung pokaże razem z Galaxy Note 4? Wszystko na to wskazuje, że poznamy konkurencję dla Oculus Rift. 

Nie ulega wątpliwości, że we wrześniu w Berlinie odbędzie się premiera kolejnej generacji smartfonu z rysikiem S-Pen. Galaxy Note 4 będzie najważniejszym, flagowym urządzeniem Samsunga na drugą połowę roku, w którym znajdziemy najlepsze podzespoły i masę nowych funkcji. Według wielu źródeł jego prezentacja odbędzie się już na początku września, tuż przed startem targów IFA 2014. Być może z nowym Note pojawi się też kolejna odsłona smartwatcha Gear 3, ale wiele wskazuje na to, że to nie wszystko, co szykuje Samsung.

Z najnowszych plotek wynika, że Samsung planuje premierę własnych okularów wirtualnej rzeczywistości pod nazwą Gear VR. Okluary, które możecie zobaczyć na powyższym zdjęciu wyglądają jeszcze bardziej futurystycznie niż te od Oculus VR. Okulary będą rozszerzały możliwości smartfonu, podobnie jak teraz robią to zegarki Gear. Gear VR będą posiadać dwa ekrany w technologii Super AMOLED i będą łączyć się z urządzeniem za pomocą złącza microUSB 3. generacji. Wszystkie dane będą przekazywane bez pośrednio ze smartfonu, łącznie z obrazem z kamery, na który będą nakładane wirtualnie wygenerowane elemetny. W okularach znajdzie się także miejsce dla słuchawek i dotykowego panelu do obsługi.

Teraz brzmi to jeszcze bardzo tajemniczo i ciężko jest sobie wyobrazić działanie w praktyce, ale na pewno wszystko wyjaśni się na targach IFA 2014, gdzie Gear VR ma zaliczyć swoją premierę. Czekamy na potwierdzenie informacji i nie możemy się doczekać aż Gear VR znajdą się na naszym nosie.

źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *