Nie tak dawno w centrum konferencyjnym Moscone Center w San Francisco odbyła się konferencja Google I/O, na której swoje pięć minut miał inteligentny zegarek Samsung Gear Live. Według Google Polska na wydarzeniu było, aż 6,000 programistów. Na mnie ta liczba zrobiła ogromne wrażenie i dała do myślenia jak bardzo ludzie z branży mobilnych technologii i IT pokładają nadzieję w Google, które tworzy nowe rozwiązania. Nie możemy także zapomnieć o osobach oglądających konferencję przez internet na całym świecie. Przy takiej widowni, pokazanie nowego produktu Samsunga z nowym systemem Android Wear było dobrym ruchem.

Kiedy Samsung zaprezentował swój pierwszy smartwatch z Android Wear ogłoszono, że będzie można go kupić w sklepie Google Play. Od dziś liczba sklepów, które będą oferować Gear Live zwiększyła się, ponieważ sklep BestBuy właśnie wprowadził do swojej oferty wspomniany zegarek. W tym momencie smartwatch jest dostępny tylko w przedsprzedaży, ale prędzej czy później powinno się to zmienić. Sklep BestBuy wycenił Samsunga Gear Live na 199 dolarów, co w przeliczeniu po dzisiejszym kursie daje nam około 607 złotych.

Samsung Gear Live oferuje wszystkie funkcje z Android Wear, między innymi informacje z Google Now, sterowanie głosem, powiadomienia, kontrolowanie muzyki w połączonym smartfonie czy chociażby pomiar tętna. Specyfikacja obejmuje 1,63-calowy ekran Super AMOLED, na którym prezentowany jest system Android Wear, Bluetooth 4.0 LE, metalową obudowę czy certyfikat IP67 zapewniający odporność na kurz i wodę. Więcej o zegarku można dowiedzieć się na stronie producenta lub wpisie z okazji premiery.

Czekacie na Samsunga Gear Live?

źródło: BestBuy przez SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *