W czasach w których żyjemy pełno jest niesprawiedliwości i przemocy. Każdego z nas ponoszą nerwy oglądając codzienne wydanie wiadomości lub czytając poranną prasówkę. Nie jeden z nas wielokrotnie powiedział, że jeśli miałby broń zaraz zaprowadziłby porządek w kilku miejscach w Warszawie. Większość zapewne skierowałaby swoje kroki na ulicę Wiejską… ale ok, to nie temat dla bloga technologicznego. Zacznijmy walczyć ze złem najpierw na „swoim podwórku” a jeśli to nas przerasta, skopmy przysłowiowe cztery litery komiksowym bohaterom DC Universe, którzy dzięki Warner Bros. International Enterprises zagościli w grze Injustice: Gods Among Us. Gra początkowo pojawiła się na konsolach Xbox 360 i Playstation 3, a dopiero pod koniec zeszłego roku trafiła na urządzenia mobilne. Dlaczego postanowiłem „odgrzać stary kotlet”? Ostatnio gra doczekała się sporej aktualizacji, która przyniosła kilka ciekawych rozwiązań.

W tej grze o fabule nie da się za wiele powiedzieć z jednej prostej przyczyny. Chociaż wersja z konsol posiada dość ciekawą historię to ta na smartfony i tablety zwyczajnie została jej pozbawiona. Oczywiście brak fabuły nie przekreśla tej gry zupełnie. W zasadzie to przecież dzięki tej grze mamy rozładować pokłady złych emocji, drzemiących w nas po całym dniu pracy bądź nauki w szkole.

Rozgrywka jest prosta. Walki toczą się w systemie „trzy na trzy”. Na samym początku gry mamy jedynie trzy karty postaci. W późniejszym czasie zdobywamy kolejne karty i do danego pojedynku możemy już odpowiednio dobierać zawodników. Walki toczą się na dwuwymiarowych arenach, a głównym zadaniem jest wygranie z przeciwnikiem. W trakcie walki możemy swobodnie przełączać się między swoimi zawodnikami, co sprawia, że nasza walka staję się jeszcze bardziej efektywna i… efektowna.

Injustice: Gods Among Us
Injustice: Gods Among Us / fot. 2po2.pl

 

Sam system walki jest wręcz banalnie prosty. Lekkie ciosy zadaje się dotykając ekranu, ale żeby wyprowadzić cios mocniejszy trzeba po ekranie przesunąć palcem. Może też zastosować blok poprzez przyłożenie dwóch palców jednocześnie do ekranu. Wszystko to możemy połączyć w kombinacje ciosów, czyli tzw. „combo”. Przy odpowiednim przeciąganiu palcem w lewo i prawo, od czasu do czasu pojawia się wyprowadzenie ciosu specjalnego. Wówczas pojawia się strzałka, a zadaniem gracza jest przeciągnięcie paluchem zgodnie z jej kierunkiem. Nie zawsze jest to takie łatwe jak się wydaje.

To jeszcze nie wszystko. U dołu ekranu znajduje się specjalny pasek podzielony na trzy części, które ładują się podczas toczonych przez nas pojedynków. Po naładowaniu się paska możemy aktywować specjalne uderzenie przypisane tylko dla danej postaci. Jednak by ten specjalny atak wypalił, musimy wykonać specjalne akcje przypisane dla danej postaci np. szybko dotykać ekranu we wskazanym miejscu lub też przeciągnąć palcem zgodnie z przebiegiem strzałek. Początkowo mamy dostępny jedynie tylko pierwszy kawałek paska, ale kolejne odblokowują się w miarę wzrostu poziomu postaci. Ostatni kawałek jest dostępny dla każdej postaci po osiągnięciu 20 lvl.

Injustice: Gods Among Us
Injustice: Gods Among Us / fot. 2po2.pl

 

Z każdym kolejnym rozegranym pojedynkiem zyskujemy coraz więcej punktów doświadczenia, które pozwalają na podniesienie poziomu postaci. Dostajemy także wirtualne pieniądze, które możemy spożytkować w wbudowanym sklepie. Sklep jest bogato wyposażony w specjalne karty mocy przypisane konkretnym postaciom, ale można tam też znaleźć nowych bohaterów czy srebne, złote, brązowe tzw. „booster packi”. W sklepie jest bardzo drogo i nie raz na wymarzoną postać nie możemy sobie pozwolić z powodu małej ilości wirtualnej gotówki. Można ją dokupić za prawdziwe pieniądze, ale tu pojawia się kolejna przeszkoda – ceny za poszczególne paczki kredytów są strasznie wysokie. Przykładowo za największa paczkę 1 500 000 kredytów trzeba zapłacić bagatelka 300 złotych.

Gra posiada opcję CHALLENGE w której to twórcy wymyślają nam różne naprawdę trudne zadania do wykonania. Musimy np. wygrać 10 pojedynków tylko zawodnikami z brązowego booster packa czy wygrać 10 pojedynków bez blokowania. Dodatkowo w naszej drużynie musi się znaleźć określona postać. Zazwyczaj mamy 5 takich wyzwań do wykonania w określonym czasie (najczęściej 14 dni). To mocno urozmaica rozgrywkę i muszę przyznać, że czasem warto zaglądać do tej opcji, bo nagrody za wykonanie tych wyzwań niejednokrotnie są bardzo wartościowe.

Injustice: Gods Among Us
Injustice: Gods Among Us / fot. 2po2.pl

 

Teraz najlepsza opcja, która to właśnie skłoniła mnie do napisania tej recenzji. Z ostatnią aktualizacją w grze pojawiła się opcja multiplayer. Wielbiciele gry musieli czekać ponad pół roku na pojawienie się możliwości grania w sieci ze swoimi znajomymi. Czy było warto? Zdecydowanie TAK. Tryb ten jest niesamowicie dopracowany, daje wiele możliwości rozwijania swoich postaci oraz podnoszenia ogólnego levelu swojego konta.

Wybierając opcję gry wieloosobowej mamy do dyspozycji trzy  tryby: Quick Battle, Standard Battle oraz Epic Battle i w każdym mamy do stoczenia odpowiednio jedną, trzy i pięć walk. Za wygraną w trybach Standard i Epick Battle dostajemy specjalne bonusy, a za wygraną w pierwszym trybie oprócz kredytów i punktów doświadczenia nagrodą jest… satysfakcja. Przeciwnicy losowani są w sposób taki by ich poziom nie był zbyt wysoki w porównaniu do naszego doświadczenia. Rozgrywka staje się w miarę wyrównana, a szalę zwycięstwa przechyla odpowiednie dobranie postaci, wyposażenie jej w specjalne karty mocy i… zręczne palce :-).  Na szczególną uwagę w trybie multiplayer zasługuje możliwość podglądu tzw. „replay’ów” swych poprzednich, zwycięskich walk. Pomysł ciekawy i dający dużo frajdy.

Injustice: Gods Among Us
Injustice: Gods Among Us / fot. 2po2.pl

 

Sama oprawa audiowizualna gry stoi na bardzo wysokim poziomie. Muzyka jak i odgłosy walki są dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Złego słowa nie można powiedzieć o modelach postaci. Graficy zrobili kawał dobrej roboty przez co przyjemność mamy nie tylko z samego grania, ale też patrzenia na rozgrywkę. Menu jest przejrzyste i bardzo intuicyjne, a animacje miłe dla oka.

Gra moim zdaniem jest warta uwagi. Myślę, że warto chociaż na chwile przenieść się w świat DC Universum i stoczyć zaciekłą walkę swoją ulubioną komiksową postacią. Ja tak zrobiłem i się opłaciło. Gra zostaje u mnie na dłużej. Jeśli sami chcecie spróbować swoim sił wystarczy kliknąć na poniższy przycisk i pobrać grę na swoje urządzenie.

[button link=”https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wb.goog.injustice” color=”blue2″ icon=”” size=”large”]Pobierz grę Injustice: Gods Among Us[/button]

Więcej możecie zobaczyć tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=8RwqUoJU9_g

Plusy:

plus-iconŁadna grafika
plus-iconPiękne, realistyczne animacje
 plus-icondobra ścieżka dźwiękowa
plus-iconCiekawy system rozwoju postaci
 plus-iconDopracowany i rozbudowany tryb gry wieloosobowej

Minusy:

 minus-icon Szybko rosnący poziom SI
 minus-iconMonotonne walki
 minus-iconWysokie ceny mikropłatności

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *